Το τρίτο δεκάλεπτο κόστισε στην Αγριά κόντρα στις Σοφάδες

Ένα κακό γ’ δεκάλεπτο στάθηκε αρκετό για να κοστίσει στην Αγριά την εντός έδρας ήττα με 57-64 από τις Σοφάδες. Σημαντική αποδείχθηκε και η απουσία του Σούλκο, ο οποίος λόγω τραυματισμού δεν αγωνίστηκε, γεγονός που ζημίωσε τους γηπεδούχους στον οργανωτικό τομέα.

Παρόλα αυτά η ομάδα των Παναγιώτη Γκουγκουτούδη και Σπύρου Στρατίκη προηγήθηκε 31-29 στο ημίχρονο και έδειχνε ικανή να πάρει το ροζ φύλλο. Ωστόσο υπέστη «μπλακ άουτ» στην γ’ περίοδο, όπου «έσπασε τα καλάθια» σημειώνοντας μόλις… 4 πόντους. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα, το οποίο δεν έχασαν μέχρι το φινάλε.

Δεκάλεπτα: 17-12, 31-29, 35-42, 57-64.

ΑΓΡΙΑ (Γκουγκουτούδης-Στρατίκης): Κουρατίδης, Λουκίδης, Καραμανλής 15 (2),Σακκάς, Σταυροθεοδωρος 8,Διγενής 10 (1),Κοψιαλης 3 (1),Ρόσσιος 2, Σκαμάγκας 7 ,Χαρχαρης.

ΣΟΦΑΔΕΣ (Παππάς-Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 18 (3), Κυριακόπουλος 11, Ζωιτσάκος Χρ. 7, Παπαϊωάννου 4, Σιαμέτης 2, Ζωιτσάκος Τρ. 5 (1), Αναγνωστόπουλος 12 (2), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 5, Χατζής.