Το σόου του Αντετοκούνμπο που σταμάτησε στους 43 πόντους με τους Πίστονς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος απέναντι στους Ντιτρόιτ Πίστονς και οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς σε μια ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα του NBA με 125-115. O Greek Freak ήταν εκπληκτικός καθώς πέτυχε 43 πόντους με 7/9 βολές, 15/18 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και ένα μπλοκ. Μάλιστα στο ημίχρονο, κι ενώ τα Ελάφια νικούσαν με 67-56, πρόλαβε να σκοράρει 30 πόντους (σχεδόν τους μισούς από την ομάδα του) σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε για συμπαραστάτη τον Μίλντετον που είχε 19 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Χόλιντει με 15 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο πήρε και πάλι χρόνο (5 λεπτά συμμετοχής) και πέτυχε δύο πόντους. Επειτα από επτά αγώνες οι Μπακς έκαναν θετικό το πρόσημο στη βαθμολογία τους με 4-3 αλλά απέχουν ακόμη αρκετά από τους Σίξερς που προηγούνται στην Ανατολική Περιφέρεια με ρεκόρ 6-1.