Αθλητισμός

Το πρόγραμμα των αγώνων των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑΘ του Σαββατοκύριακου

Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑΘ οι διαιτητές και γραμματείες των αγώνων μπάσκετ του Σαββατοκύριακου. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α1 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 5/2
ΕΑΚ Λάρισας 17.30 Ν. Κεραυνός-Αιολικός, διαιτητές: Γερακίνης, Αγορογιάννης.
Κλ. Καλαμπάκας 17.30 Καλαμπάκα-ΓΣ Βόλου, διαιτητές: Γκαρτζονίκας, Γκουλιώνης.
Κλ. Μπάρας 18.00 Δαναοί-Ανάληψη, διαιτητές: Παγώνης, Καρακώστας.
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 18.00 Ίωνας-Μύτικας, διαιτητές: Σταματόπουλος, Παπαγιώτης, γραμματεία: Πεγιούκα, Πασιάς, Βενετσάνος.
Κλ. Ν. Ιωνίας 19.00 ΑΕΒΔ-ΕΑΛ, διαιτητής: Ι. Μπουγλός, Π. Μπουγλός, γραμματεία: Ανδριοπούλου, Γκαλίδη, Καραγεώργος.
ΕΑΚ Λάρισας 19.30 ΑΕΛ-Φοίβος, διαιτητές: Γερακίνης, Αγορογιάννης.
ΕΑΚ Βόλου 19.30 Ανόρθωση-ΑΕ Τρικάλων, διαιτητές: Δόλγυρας, Αβραμίδου, γραμματεία: Μαρούσος, Βελετζάς, Πολύζος.

Α2 ΕΣΚΑΘ
1ος όμιλος
Σάββατο 5/2
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 16.00 BC Volos-Ελευθεριακός, διαιτητές: Καραθάνος, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Μαριτσούδη, Πασιάς, Πεγιούκα.
Κλ. Αγίου Θωμά 17.30 Σπάρτακος-Ακαδημία Αθλημάτων Λάρισας, διαιτητές: Γιατρόπουλος, Παλιοβάιος.
Κυριακή 6/2
Κλ. Σκιάθου 12.00 ΓΣ Σκιάθου-Ίκαρος Νεάπολης, διαιτητές: Καραθάνος, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Μιτζέλος, Σαραντινός, Πασιάς.
Κλ. Ζαγοράς 13.00 Κένταυρος Ζαγοράς-Τιτάνες Αλμυρού, διαιτητές: Παπαγιώτης, Βαρδάκης, γραμματεία: Μαρούσος, Ανδριοπούλου, Καραγεώργος.

Β’ ΕΣΚΑΘ
1ος όμιλος
Σάββατο 5/2
Κλ. Φαρσάλων 17.00 ΑΣ Φαρσάλων-Ολυμπιονίκης, διαιτητές: Μαραμής, Λυτροσυγκούνης.
Κυριακή 6/2
Κλ. Πλατυκάμπου 17.00 Πλατύκαμπος-Ηρακλής Χάλκης, διαιτητές: Γκέκας, Χατζής.
Κλ. Ν. Ιωνίας 17.30 Άδμητος Βελεστίνου-Λέοντας Τυρνάβου, διαιτητές: Παπαγιώτης, Βαρδάκης, γραμματεία: Μαριτσούδη, Βλάχος, Πολύζος.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1ος όμιλος
Σάββατο 5/2
Κλ. Ν. Ιωνίας 14.15 Νίκη-Τιτάνες Αλμυρού, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Γιαννιός, γραμματεία: Βλάχος, Μπορλότος, Ανδριοπούλου.

ΕΦΗΒΟΙ
Σάββατο 5/2
Κλ. Αλμυρού 11.30 ΓΣ Αλμυρού-Ανόρθωση, διαιτητές: Καραθάνος, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Καρρά, Μαντούδης, Πεγιούκα.
Κυριακή 6/2
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 14.00 Αιολικός-ΓΣ Βόλου, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Γιαννιός, γραμματεία: Χούτα, Σεφεριάδου, Βενετσάνος.
Κλ. Ν. Ιωνίας 19.30 ΑΕΒΔ-Ανάληψη, διαιτητές: Κοντοστάθης, Γκάτσιος, γραμματεία: Βλάχος, Μαντούδης, Ανδριοπούλου.
Τετάρτη 9/2
ΕΑΚ Βόλου 21.15 Ανόρθωση-Νίκη, διαιτητές: Αβραμίδου, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Μαρούσος, Βελετζάς, Βενετσάνος.

ΠΑΙΔΕΣ
1ος όμιλος
Κυριακή 6/2
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 12.00 ΓΣ Βόλου-Ολυμπιονίκης, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Γιαννιός, γραμματεία: Σεφεριάδου, Χούτα, Γκαλίδη.

2ος όμιλος
Σάββατο 5/2
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 09.00 Ακαδημία ΓΣ Βόλου-Αιολικός β’ ομάδα, διαιτητές: Κοντοστάθης, Βαρδάκης, γραμματεία: Μαρτυγάκη, Μαριτσούδη, Πασιάς.
Κλ. Αλμυρού 09.30 ΓΣ Αλμυρού-Ανάληψη, διαιτητές: Καραθάνος, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Καρρά, Μαντούδης, Πεγιούκα.
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 10.30 Ίωνας-Ολυμπιακός, διαιτητές: Κοντοστάθης, Βαρδάκης, γραμματεία: Μαρτυγάκη, Σεφεριάδου, Πασιάς.
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ανόρθωση-Νίκη β’ ομάδα, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Γιαννιός, γραμματεία: Μαρούσος, Ανδριοπούλου, Βενετσάνος.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1ος όμιλος
Κυριακή 6/2
Κλ. Ν. Ιωνίας 11.30 Αιολικός-Ολυμπιακός, διαιτητές: Κοντοστάθης, Τραϊανού, γραμματεία: Μαριτσούδη, Μπορλότος, Βελετζάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 13.30 Νίκη-ΑΕΒΔ, διαιτητές: Κοντοστάθης, Σκαμπουράς, γραμματεία: Μπορλότος, Βελετζάς, Πεγιούκα
.

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο
Μοιραστείτε το