Παγκόσμιο Κύπελλο για πρώτη φορά μέσα στον χειμώνα… Συνέβη και αυτό, αφού η ΦΙΦΑ αποφάσισε να αναθέσει την 22η διοργάνωση στο Κατάρ, το οποίο θα συμμετάσχει για πρώτη φορά. Συνολικά θα παιχθούν 64 παιχνίδια και θα μεταδοθούν από τον ΑΝΤ1 και τον ΑΝΤ1+ μέσω συνδρομής. Η «ΘτΔ» σας παρουσιάζει το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις:
ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δευτέρα 21 Νοεμβρίου
12:00 Σενεγάλη-Ολλανδία (1ος όμιλος), Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
15:00 Αγγλία-Ιράν (2ος όμιλος), Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 ΗΠΑ-Ουαλία (2ος όμιλος), Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan – ΑΝΤ1.
Τρίτη 22 Νοεμβρίου
12:00 Αργεντινή-Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), Στάδιο Lusail, Lusail – ΑΝΤ1+.
15:00 Δανία-Τυνησία (4ος όμιλος), Στάδιο Education City, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
18:00 Μεξικό-Πολωνία (3ος όμιλος), 974 Stadium, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Γαλλία-Αυστραλία (4ος όμιλος), Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1.
Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
12:00 Μαρόκο-Κροατία (6ος όμιλος), Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor – ΑΝΤ1+.
15:00 Γερμανία-Ιαπωνία (5ος όμιλος), Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+.
18:00 Ισπανία-Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Βέλγιο-Καναδάς (6ος όμιλος), Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan – ΑΝΤ1.
Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
12:00 Ελβετία-Καμερούν (7ος όμιλος), Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah – ΑΝΤ1+.
15:00 Ουρουγουάη-Νότια Κορέα (8ος όμιλος), Στάδιο Education City, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
18:00 Πορτογαλία-Γκάνα (8ος όμιλος) 974 Stadium, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Βραζιλία-Σερβία (7ος όμιλος), Στάδιο Lusail, Lusail – ΑΝΤ1.
ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
12:00 Ουαλία-Ιράν (2ος όμιλος), Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan – ΑΝΤ1+.
15:00 Κατάρ-Σενεγάλη (1ος όμιλος), Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
18:00 Ολλανδία-Εκουαδόρ (1ος όμιλος), Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Αγγλία-ΗΠΑ (2ος όμιλος), Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor – ΑΝΤ1.
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
12:00 Τυνησία-Αυστραλία (4ος όμιλος), Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah – ΑΝΤ1+.
15:00 Πολωνία-Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), Στάδιο Education City, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
18:00 Γαλλία-Δανία (4ος όμιλος), 974 Stadium, Ντόχα – ΑΝΤ1.
21:00 Αργεντινή-Μεξικό (3ος όμιλος), Στάδιο Lusail, Lusail – ΑΝΤ1.
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
12:00 Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan – ΑΝΤ1+.
15:00 Βέλγιο-Μαρόκο (6ος όμιλος), Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
18:00 Κροατία-Καναδάς (6ος όμιλος), Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα – ΑΝΤ1.
21:00 Ισπανία-Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor – ΑΝΤ1.
Δευτέρα 28 Νοεμβρίου
12:00 Καμερούν-Σερβία (7ος όμιλος), Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah – ΑΝΤ1+.
15:00 Νότια Κορέα-Γκάνα (8ος όμιλος), Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1.
18:00 Βραζιλία-Ελβετία (7ος όμιλος), 974 Stadium, Ντόχα – ΑΝΤ1.
21:00 Πορτογαλία-Ουρουγουάη (8ος όμιλος), Στάδιο Lusail, Lusail – ΑΝΤ1.
ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
17:00 Εκουαδόρ-Σενεγάλη (1ος όμιλος), Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
17:00 Ολλανδία-Κατάρ (1ος όμιλος), Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor – ΑΝΤ1.
21:00 Ιράν-ΗΠΑ (2ος όμιλος), Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Ουαλία-Αγγλία (2ος όμιλος), Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan – ΑΝΤ1.
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
17:00 Αυστραλία-Δανία (4ος όμιλος), Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah – ΑΝΤ1+.
17:00 Τυνησία-Γαλλία (4ος όμιλος), Στάδιο Education City, Ντόχα – ΑΝΤ1.
21:00 Πολωνία-Αργεντινή (3ος όμιλος), 974 Stadium, Ντόχα – ΑΝΤ1.
21:00 Σαουδική Αραβία-Μεξικό (3ος όμιλος), Στάδιο Lusail, Lusail – ΑΝΤ1+.
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
17:00 Καναδάς-Μαρόκο (6ος όμιλος), Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
17:00 Κροατία-Βέλγιο (6ος όμιλος), Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan – ΑΝΤ1.
21:00 Ιαπωνία-Ισπανία (5ος όμιλος), Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα – ΑΝΤ1.
21:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+.
Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
17:00 Γκάνα-Ουρουγουάη (8ος όμιλος), Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah – ΑΝΤ1.
17:00 Νότια Κορέα-Πορτογαλία (8ος όμιλος), Στάδιο Education City, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα – ΑΝΤ1+.
21:00 Καμερούν-Βραζιλία (7ος όμιλος), Στάδιο Lusail, Lusail – ΑΝΤ1.
ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου
17:00 Α1-Β2 (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+ (1).
21:00 Γ1-Δ2 (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1 (3).
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
17:00 Δ1-Γ2 (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+ (4).
21:00 Β1-Α2 (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 (2).
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου
17:00 Ε1-ΣΤ2 (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+ (5).
21:00 Ζ1-Η2 (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1 (7).
Τρίτη 6 Δεκεμβρίου
17:00 ΣΤ1-Ε2 (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+ (6).
21:00 Η1-Ζ2 (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 (8).
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής 1-Νικητής 3 (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 (Α).
21:00 Νικητής 5-Νικητής 7 (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 (Β).
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής 2-Νικητής 4 (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 (Γ).
21.00 Νικητής 6-Νικητής 8 (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 (Δ).
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου
21:00 Νικητής Α-Νικητής Β (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1.
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου
21:00 Νικητής Γ-Νικητής Δ (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1.
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου
17:00 Ηττημένοι ημιτελικών (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1.
ΤΕΛΙΚΟΣ
Κυριακή 18 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητές ημιτελικών (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1.