Ταεκβοντό: 5 μετάλλια στο Πρωτάθλημα Ένωσης Β. Ελλάδος για τους αθλητές του Συλλόγου “Αιχμή” Μαγνησίας

Σημαντική επιτυχία σημείωσε ο Αθλητικού Συλλόγου «Αιχμή» Μαγνησίας στο 3ο προκριματικό Πρωτάθλημα Ένωσης Βορείου Ελλάδος κατακτώντας 5 μετάλλια με συμμετοχή 5 αθλητών. Τελικός απολογισμός της ομάδας της «Αιχμής» 1 χρυσό, 1 αργυρό και 3 χάλκινα μετάλλια!
Χρυσό μετάλλιο στις κορασίδες κατέκτησε η αθλήτρια Φούλα Κουτσογιάννη, κερδίζοντας 25 – 0 τον ημιτελικό και 11-3 τον τελικό αγώνα της κατηγορίας, στην πρώτη της συμμετοχή σε επίσημους αγώνες.
Στην κατηγορία των γυναικών, η αθλήτρια Μαρκέλλα Παναγοπούλου κατέκτησε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο ανάμεσα σε 8 αθλήτριες της κατηγορίας, σημειώνοντας 2 νίκες.
Την 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο στις γυναίκες κατέλαβε και η αθλήτρια Αναστασία Γουργιώτη, ενώ πήρε επίσης την 3η θεση και στην κατηγορία των Νεανίδων, καθώς είχε το δικαίωμα συμμετοχής και στις 2 κατηγορίες.
Στην κατηγορία των εφήβων ο αθλητής Χρήστος Γουργιώτης κατέλαβε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Αξιόλογη εμφάνιση έκανε και ο Λεωνίδας Γουργιώτης στους παίδες, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να διακριθεί.
Η διοργάνωση έγινε στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης 14-15 και16 Δεκεμβρίου και συμμετείχαν 108 σύλλογοι από την Βόρεια Ελλάδα με 1136 αθλητές όλων των κατηγοριών. Το Δ.Σ. του ΑΣ «Αιχμή» συνεχάρη τους αθλητές και τους προπονητές Γιάννη Πυργέλη και Φίλιππο Πυργέλη για την συμμετοχή, την προσπάθεια και την διάκριση τους.