ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Μηχανική βλάβη στο «Ερατώ»

Τοπικά

Ο καιρός σήμερα στον Βόλο

Τοπικά

Αθλητισμός

Τα βλέμματα σε Βελεστίνο και Ευξεινούπολη αύριο για την Α’ ΕΠΣΘ

Σε Βελεστίνο και Ευξεινούπολη είναι στραμμένα τα βλέμματα των φίλων του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, αφού εκεί θα διεξαχθούν αύριο στις 3 μ.μ. δύο ντέρμπι που θα κρίνουν πολλά στη μάχη του τίτλου στην Α’ ΕΠΣΘ. Στα ματς αυτά θα κοντραριστούν οι τέσσερις διεκδικητές με τον Ρήγα Φεραίο θα φιλοξενεί τον Διαγόρα Στεφανοβικείου και τη Δήμητρα να υποδέχεται τον Αίαντα Σούρπης.

Τους παραπάνω αγώνες αναμένεται να τους παρακολουθήσουν πολλοί φίλαθλοι, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι έχουν και την ιδιαιτερότητα των τοπικών ντέρμπι μια και οι ομάδες που κοντράρονται εκπροσωπούν περιοχές από τον ίδιο Δήμο.
Η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική ανοίγει σήμερα με το παιχνίδι Μυρμιδόνες-Αγία Παρασκευή, ενώ αύριο διεξάγονται τα υπόλοιπα ματς.
Ντέρμπι και μάλιστα κορυφής έχουμε και στη Β’ ΕΠΣΘ με τη Δάφνη να αντιμετωπίζει σήμερα στο Διμήνι τον Τοξότη, ενώ ο συμπρωτοπόρος Ιάσων Α.Μ. θα υποδεχθεί την Α.Ε. 2002. Τέλος, για τη Γ’ κατηγορία το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης δοκιμάζεται σήμερα στην έδρα του Ηρακλή Αγίων Θεοδώρων.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα καθώς και οι διαιτητικές τριάδες:

Α’ κατηγορία
Σάββατο 16/2
Γηπ. Πλατάνου, 15.00, Μυρμιδόνες-Αγία Παρασκευή: Βλάχος, Σκρίμπας, Σαμαράς.
Κυριακή 17/2
Βασδέκειο, 11.00, Μαγνησιακός-Ηρακλής: Δημητριάδης, Π. Αναστασίου, Σκρίμπας.
Ευξεινούπολης, 15.00, Δήμητρα-Αίας: Βλάχος, Καρακίτσος, Τριφωνίδης.
Βελεστίνου, 15.00, Ρήγας Φεραίος-Διαγόρας: Ευαγγελιάς, Αντωνίου, Γεωργαντζής.
Πτελεού, 15.00, Πρωτεσίλαος-Αγία Άννα: Τσίντζας, Παναγιωτόπουλος, Κόκκαλης.
Ν. Αγχιάλου, 15.00, Πύρασος-Ακρόπολη: Δημητριάδης, Καφτεράνης, Κ. Τασιόπουλος.
Σκιάθου, 15.00, Σκιάθος-Σαρακηνός: Σαρρής, Θ. Τασιόπουλος, Σαρακατσάνος.

Β’ κατηγορία
Σάββατο 16/2
Διμηνίου, 15.00 Δάφνη-Τοξότης: Δημητριάδης, Δ. Σακκάς, Σφυρής.
Βασδέκειο, 18.30, Ιάσων Α.Μ.-Α.Ε. 2002: Θεοχάρης, Αντωνίου, Καφτεράνης.
Κυριακή 17/2
Αγχιάλου, 11.00, Αγχίαλος-Ελευθεριακός: Κούστας, Κ. Τασιόπουλος, Δημητράκης.
Μικροθηβών, 15.00, Μικροθήβες-Πηλέας: Κούστας, Λακιάς, Δημητράκης.
Βασδέκειο, 15.00, Μακρινίτσα-Παγασητικός: Π. Αναστασίου, Πούλιος, Κίττος.
Βασδέκειο, 18.30, Πανιώνιος-Αστέρας: Χαλβατζάκος, Π. Αναστασίου, Γερμάνης.
Ρεπό: Άνθιμος Γαζής

Γ’ κατηγορία
Σάββατο 16/2
Αγίων Θεοδώρων, 15.00, Ηρακλής Α.Θ.-Αθλ. Κολέγιο Νίκης: Κούστας, Τριφωνίδης, Πούλιος.
Καναλίων, 15.00, Απόλλων Καν.-Λεχώνια: Σαρρής, Α. Αναστασίου, Κούφιος.
Αργαλαστής, 15.00, Κένταυρος Ν.Π.-Ιωλκός: Λακιάς, Αγγελόπουλος, Ανδραδόπουλος.
Ι.Μ. Δημητριάδος, 15.00, Δημητριάς-Ν. Μαγνησιακός: Παλτατζής, Μπόλτσης, Θ. Τασιόπουλος.
Βασδέκειο, 15.00, Ερμής-ΑΠΟΒ: Κατσιγιαννάκης, Σαρακατσάνος, Γκατζούνας.
Κυριακή 17/2
Αχιλλείου, 11.30, Αχιλλέας-Σκόπελος: Τσίντζας, Παναγιωτόπουλος, Κόκκαλης.
Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Δύναμη-Άθλος: Ευσταθιάδης, Χασιώτης, Λιάτσος.

Το ποινολόγιο
Από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΘ ανακοινώθηκαν οι κάτωθι ποινές ποδοσφαιριστών:
11 αγωνιστικές: Ίμπρα (Ηρακλής Βόλου).
4 αγωνιστικές: Σκούρας (Μυρμιδόνες).
3 αγωνιστικές: Κατσιαμπέκης (Λεχώνια).
2 αγωνιστικές: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός).
1 αγωνιστική: Παλαμιώτης (Μακρινίτσα), Ράμος (Δημητριάς), Σένκο (Σκόπελος).

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το