Συνέτριψε Ασπρόπυργο (6-1) και… Μελτζανίδη η Νίκη

Η Νίκη ήταν σαρωτική απέναντι στον Ασπρόπυργο, τον οποίο συνέτριψε με 6-1 στο δημοτικό στάδιο της Νεάπολης για τη 16η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ. Ταυτόχρονα η βολιώτικη ομάδα νίκησε και τον ανεκδιήγητο διαιτητή Μελτζανίδη, που είχε πολλά σφυρίγματα εναντίον της, με αποκορύφωμα το ανύπαρκτο πέναλτι που καταλόγισε στο 25’ και εκτέλεσε δύο λεπτά αργότερα ο Κυριαζής ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1, αλλά και τις κάρτες τις οποίες έβγαλε.
Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη προηγήθηκε στο 22’ με σουτ του Τζοβάρα και ξαναπήρε το προβάδισμα στο 37’ με πέναλτι του Ροχάνο. Στην επανάληψη οι «κυανόλευκοι» κυριάρχησαν και πέτυχαν ακόμη τέσσερα τέρματα με τους Ροχάνο (51’), Ντομίνγκεθ (65’ και 89’) και Κρουθ (79’ πέναλτι).
Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 59’ λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Κυριαζή, που κάτι είπε στον Βεροιώτη ρέφερι σε μια ανύποπτη φάση.
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας).
Βοηθοί: Τυριακίδης, Φράγιος (Μακεδονίας).
4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Κίτρινες: Μπαλάφας, Τσιμπούκας – Β. Μουκίδης
Κόκκινη: 59’ Κυριαζής.
ΝΙΚΗ: Καραγκιόζης, Τσιμπούκας, Μπαλάφας (84’ Μπιτσάκος), Αργύρης, Καλουτσικίδης (84’ Κωστίκος), Τζοβάρας, Μπόσιο, Μέτσε (73’ Σαλαμούρας), Γκαρσία (60’ Ντομίνγκεθ), Γκονζάλες, Ροχάνο.
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Νίκας, Κατίδης, Τζανουλίνος, Ζαχαράκης (70’ Μερτύρης), Ναά, Β. Μουκίδης, Γ. Μουκίδης, Τραορέ (84’ Καλομοίρης), Λάμποργλου, Κυριαζής, Μαρούδας (60’ Γεωργόπουλος).