Συνέτριψε 8-0 τις Άβαντες o Βόλος 2004 και σφράγισε το εισιτήριο για τα πλέι άουτ

Ακόμη βάζει γκολ ο Α.Σ. Βόλος 2004… Το συγκρότημα της Έλενας Κουσκούνη φιλοξένησε σε εξ αναβολής αγώνα στο βοηθητικό του ΕΑΚ τις Άβαντες Χαλκίδας και τις διέλυσε με 8-0. Έτσι, έφτασε τους 16 βαθμούς και πήρε οριστικά την 5η θέση στον βόρειο όμιλο της Α’ Εθνικής, τσεκάροντας παράλληλα το εισιτήριο για τα πλέι άουτ, όπου θα διεκδικήσει την παραμονή στην κατηγορία.
Η τεράστια διαφορά δυναμικότητας των γηπεδούχων με την ουραγό ομάδα του πρωταθλήματος είναι δεδομένη και έτσι δόθηκε η ευκαιρία στην κ. Κουσκούνη να χρησιμοποιήσει αρκετές νεαρές που προέρχονται από την ακαδημία του συλλόγου. Ο λόγος για τις Μπάρτζου, Καουνά (αμφότερες σκόραραν δύο φορές), Πετσάνη, Φρ. Νάνου, Παλπανά, Χρόνη, Γάτου, Χαρατσή).
Όσον αφορά την εξέλιξη του σκορ, το 1-0 έγινε στο 4’ από την Κατσιγιάννη, το 2-0 στο 7’ από την Σαρηγιάννη, το 3-0 στο 11’ από την Ευαγγελία Νάνου και το 4-0 από την Αποστολία Μπάρτζου στο 34’, ενώ το σκορ του ημιχρόνου ήταν 5-0 με το γκολ της Παπαδοπούλου στο 41’. Στην επανάληψη, η Δέσποινα Καουνά σκόραρε στο 58’ και στο 72’ ανεβάζοντας τον δείκτη στο 7-0, ενώ με το τέρμα της Μπάρτζου στο 78’ διαμορφώθηκε το τελικό 8-0. Δοκάρια είχαν στο ματς οι Βέτσικα και Νικοπούλου.
ΒΟΛΟΣ 2004: Πετσάνη, Φρ. Νάνου (24’ Χρόνη), Κιάρη, Βέτσικα, Νικοπούλου, Κατσιγιάννη, Παπαδοπούλου (46’ Παλπανά), Ε. Νάνου (79’ Γάτου), Γκέκα, Σαρηγιάννη, Μπάρτζου.