Στους “8” του Κυπέλλου ΕΠΣΘ ο ΓΣ Αλμυρού

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Γ.Σ. Αλμυρού νίκησε 2-0 στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος» την Ακρόπολη και συνεχίζει στο Κύπελλο. Ήταν μία πρόκριση-βάλσαμο για τους γηπεδούχους μετά τη βαριά τους ήττα στο πρωτάθλημα από την Αγία Άννα.

Η πρώτη καλή στιγμή ανήκε στον Γ.Σ. Αλμυρού με το σουτ του Χειλά που πέρασε άουτ στο 7’. Είκοσι λεπτά αργότερα ο Χειλάς κέρδισε πέναλτι από τον Βίτσο. Την εκτέλεση ανέλαβε στο 28’ ο Αραπίτσας που «νικήθηκε» από τον τερματοφύλακα της Ακρόπολης. Όμως στην επαναφορά η μπάλα έφτασε και πάλι στον Αραπίτσα που αυτή τη φορά την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, αφού σουτ του Μιχόπουλου στο 30’ κατέληξε άουτ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με τον Κλουκουτάρα για να φτάσουμε στο 76’ όπου «κλείδωσαν» τη νίκη τους, όταν ο Μπασαγιάννης με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Χαλάτσης, Μιχόπουλος, Τσιαγιανίδης, Αράπης, Ντόντα, Χριστοφορίδης, Χειλάς (65’ Μπασαγιάννης), Καρράς, Αραπίτσας, Γκάμπας (65’ Τετριμίδας), Κλουκουτάρας (78’ Μαυρογέννης).

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Μαλλιαρός (76’ Χρ. Τσούτσας) Πούλιος, Παπούλιας, Στρούγγης, Κολυμήτρας, Βαρελόπουλος, Κουτσώνας (78’ Τ. Τσούτσας), Παγώνης (78’ Χρυσαφόπουλος), Γκάγκας (87’ Τσιαμήτας), Αξιώτης (46’ Τζινιέρης).