Στο 91′ 1-0 ο Ολυμπιακός Β. τον Τύρναβο σε φιλικό

olympiakos volou

Με γκολ του Βασίλη Τριανταφυλλάκου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 τον Τύρναβο σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο ΕΑΚ του Βόλου. Οι δύο ομάδες, οι οποίες προετοιμάζονται για τα πλέι οφ και πλέι άουτ της Football League αντίστοιχα, είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, παίζοντας ελεύθερο ποδόσφαιρο
Τόσο ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος, όσο και ο Απόστολος Χαραλαμπίδης είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα και να δουν την αγωνιστική ετοιμότητα όλων των παικτών.

Ανοιχτό παιχνίδι στο πρώτο μέρος
Αναγνωριστικό ποδόσφαιρο είχαμε και από τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς κάποια καλή επιθετική στιγμή. Οι παίκτες του Τυρνάβου πίεζαν ψηλά και δεν επέτρεπαν στους παίκτες του Ολυμπιακού να δημιουργούν τις προϋποθέσεις για τη δημιουργία φάσεων. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας και στα πρώτα 30 λεπτά είχαν να επιδείξουν μόλις δύο φάσεις. Η πρώτη στο 12′ με τον Θέο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα άουτ και η δεύτερη στο 28′ με τον Μπαλντοβαλίεφ να πιάνει το βολέ και τον Πρίφτι να μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα.
Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι, παρότι στέκονταν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, δεν είχαν να επιδείξουν κάποια καλή φάση, καθώς όλες οι επιθετικές προσπάθειες σταματούσαν έξω από την περιοχή του Κολίτσι.