Στίβος: Στο Κύπελλο Ανωμάλου Δρόμου η Νίκη

Στο Κύπελλο Ανωμάλου Δρόμου που πραγματοποιήθηκε στην Πηγή Τρικάλων και αποτέλεσε τον τελευταίο αγώνα για το 2022 συμμετείχε η Νίκη με έναν αθλητή και πέντε αθλήτριες που έφεραν τα κάτωθι αποτελέσματα.

Στην κατηγορία Κ20-Γυναικών (4χλμ) η Καπούλα Αμαλία κατέκτησε την 8η θέση με χρόνο 16’03’’. Στην κατηγορία Κ23-Γυναικών (6χλμ) η Τσιτσάκη Αποστολία τερμάτισε στην 11η θέση με χρόνο 26’09’’. Στην κατηγορία Κ18-Γυναικών (3χλμ) συμμετείχαν η Δεδούση Μαριλίτα που ήρθε 24η με χρόνο 12’25’’ και η Παπασακελλαρίου Σταυρούλα που τερμάτισε τραυματισμένη στην 25η θέση με χρόνο 12’37’’.

Στην κατηγορία Κ18-Ανδρών(4χλμ) έλαβε μέρος ο αθλητής Γιαννούχος Γιώργος που πήρε την 44η θέση με χρόνο 14’33’’. Τέλος, στην κατηγορία Κ16-Γυναικών (2χλμ) συμμετείχε η αθλήτρια Κακαζιάννη Βασιλική η οποία δεν τερμάτισε τον αγώνα λόγω τραυματισμού.

Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές στίβου του ΓΣΒ «Η Νίκη» Παύλος Παρασκευόπουλος και Βάσω Κολλυμένου καθώς και αρκετοί γονείς που έδωσαν το «παρών» στους αγώνες και εμψύχωναν όλους τους συμμετέχοντες αθλητές. Ο υπεύθυνος τμήματος κ. Τάκης Γιώργος συγχαίρει όλους τους αθλητές/τριες για την προσπάθεια τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στις προπονήσεις τους.