Στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 1-0 τον Αστέρα Ιτέας

Σ’ ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, ο Ολυμπιακός Βόλου κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αστέρα Ιτέας, επικρατώντας με 1-0. Το «χρυσό» γκολ σημείωσε στο 93’ ο Άρης Λώττας με χτύπημα πέναλτι. Την «εσχάτη των ποινών» κέρδισε ο Ναζίμ στο 91’ για τράβηγμα μέσα στην περιοχή.

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, είχε δοκάρι στο 18’ με τον Σερτζίνιο και ορισμένες ακόμη πολύ καλές ευκαιρίες, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ζγκούρι, Σερτζίνιο και Ναζίμ.
Τελικά, το γκολ ήρθε στο φινάλε του παιχνιδιού για τον Ολυμπιακό και μ’ αυτό το τέρμα στις καθυστερήσεις οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν την έβδομη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα, που τους διατηρεί στην κορυφή του 4ου ομίλου.

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Νταβέλας (Μακεδονίας)
Κόκκινη: Οικονομόπουλος 2η κίτρινη
Κίτρινες: Κακάβας, Κουτσούμπας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακουμής, Νικολακάκης, Μπουτζίκος, Ρόκας (81’ Κόλα), Οικονομόπουλος, Ριζογιάννης, Ναζίμ, Σερτζίνιο (97’ Παπαϊωάννου), Ζγκούρι (98’ Σκοπελίτης), Λώττας, Φλίγκος (56’ Σαχινίδης)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ: Πάππος, Μαλισσόβας, Αντωνόπουλος, Ηλιάδης, Κουτσούμπας, Μαυρόπουλος, Γεωργουσόπουλος (68’ Μπογκντάνι), Πρέντι, Κακάβας, Αλεξίου (81’ Γκούρα), Σεΐτι (88’ Σαλιάι).