Στην 4η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου η Έφη Φλώρου

Το 11ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου δρόμου πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή στην Αθήνα και ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του μεγάλου μας μουσικού Μίκη Θεοδωράκη.

Το «παρών» έδωσαν χιλιάδες δρομείς απ’ όλη την Ελλάδα ομορφαίνοντας με την παρουσία τους τους δρόμους της Αθήνας. Τον ΓΣΒ «Η Νίκη» εκπροσώπησαν οι αθλήτριες Έφη Φλώρου και Αμαλία Καπούλα οι οποίες στάθηκαν για πρώτη φορά στην γραμμή εκκίνησης του αγώνα.

Η Έφη Φλώρου κατέκτησε την 4η θέση με χρόνο 1 21’13” χάνοντας το χάλκινο μετάλλιο για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου (1 21’12”) από την 3η αθλήτρια, την Σταματία Νούλα.

Από την άλλη πλευρά Αμαλία Καπούλα κατέλαβε την 22η θέση στην τελική κατάταξη γυναικών που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου Δρόμου ανάμεσα σε 137 αθλήτριες και ήταν η μικρότερη ηλικιακά που συμμετείχε στον συγκεκριμένο αγώνα με χρόνο 1 30’37”. Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές της Νίκης Παύλος Παρασκευόπουλος και Βάσω Κολλυμένου.

Το τμήμα στίβου του ΓΣΒ «Η Νίκη» συγχαίρει τις δύο αθλήτριες για τη συμμετοχή τους και την υπέροχη εμφάνιση τους σε έναν δύσκολο και απαιτητικό αγώνα και τις εύχεται καλή συνέχεια στους επόμενους στόχους τους και στις προπονήσεις τους.