Σπουδαίο «διπλό» η Ακρόπολη, 0-2 τον Τοξότη

Σπουδαίο «διπλό» πανηγύρισε η Ακρόπολη, επικρατώντας 0-2 του Τοξότη στο βοηθητικό του ΕΑΚ. Ήταν η δεύτερη φετινή νίκη για την ομάδα του Σέσκλου μετά από εκείνη στην έδρα της Δήμητρας, ενώ με αυτή της την επιτυχία κατάφερε και «έπιασε» βαθμολογικά τον προχθεσινό της αντίπαλο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και απώλεσαν κάποιες ευκαιρίες. Όμως το συγκρότημα του Βασίλη Πανόπουλου ισορρόπησε και στο 32’ άνοιξε το σκορ με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Παγώνης. Την εσχάτη των ποινών είχε κερδίσει στο προηγούμενο λεπτό ο Βαρελόπουλος.

Ο Τοξότης είχε την ευκαιρία για την ισοφάριση στο 55’, αλλά ο Γιοβάνης σημάδεψε το δοκάρι, ενώ η Ακρόπολη «κλείδωσε» τη νίκη της αξιοποιώντας μία αντεπίθεση. Σκόρερ ήταν ο Δουλάς με ωραίο αριστερό πλασέ στο 79ο λεπτό.

ΤΟΞΟΤΗΣ: Μπράνος, Λάμπρου, Παναγιώτου, Σούδης, Ιωάννου, Σκλαπάνης, Γιοβάνης, Κωνσταντάκος, Γιαννακούρας (60’ Γερακίνης), Μάστορας, Κόντρα.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσιος, Πούλιος, Κουτσώνας (82’ Μ. Τσουκάλης), Παπούλιας (55’ λ.τρ. Ίμπρα), Κολυμήτρας, Στρούγγης, Δουλάς (82’ Χρυσαφόπουλος), Βαρελόπουλος, Παγώνης (82’ Αντωνίου), Γκάγκας, Αξιώτης (55 Βασιλείου).