Σπουδαίο «διπλό» η Αγχίαλος, 1-2 την Ε.Λ. Νηλέας

Σπουδαίο «διπλό» πανηγύρισε στη μάχη για την παραμονή η Αγχίαλος. Η ομάδα του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου κέρδισε 1-2 την Ε.Λ. Νηλέας και μάλιστα με ανατροπή. Στο 40’ ο Μάρκο ανατράπηκε από τον Αποστολίδη και κέρδισε πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Μούτος, για το 1-0. Στο 75’ ο Μαγιόγλου πήρε το ριμπάουντ μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαλιμούρδα και απόκρουση του τερματοφύλακα, κάνοντας το 1-1. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Πάσχος με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Αγιασλάρι και αυτός παραβίασε την εστία του Μιχαλόπουλου με διαγώνιο σουτ. Ο Αγιασλάρι θα μπορούσε να σκοράρει και στο 94’, αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.

Ε.Λ. ΝΗΛΕΑΣ: Μιχαλόπουλος, Μασούρας, Γεωργίου, Σιδέρης, Μούτος, Ρίζος, Λατίφι (80’ Γράντζας), Παλάντζας, Μάρκο (46’ λ.τρ. Παππάς), Αράμπογλου, Βαλουξής (65’ Τσουμάνης).

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Λαΐνας, Τσότζωρας, Μαγιόγλου, Αποστολίδης, Τσιορτός, Χαλιμούρδας (80’ Αγιασλάρι), Σίμος, Πάσχος, Πρίφτι (55’ Ροδοβίτης), Μωυσίδης (94’ Γούτσιος).