Σπουδαίο «διπλό» η Α.Ε. 2002 στο ντεμπούτο Γιαννούτσου

Σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Αγχιάλου με 1-3 πανηγύρισε η Α.Ε. 2002 στο ντεμπούτο του Άρη Γιαννούτσου στην τεχνική της ηγεσία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 41’ μετά από σέντρα του Δημακόπουλου και καρφωτή κεφαλιά του Μωυσίδη, ενώ είχαν και άλλες ευκαιρίες.

Όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή. Στο 54’ ο Σουλάι δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση και «κρέμασε» τον Αλπάκη για το 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Προβιάς εκτέλεσε απευθείας φάουλ με αριστοτεχνικό τρόπο και έστειλε τη μπάλα στο δεξί «παραθυράκι», κάνοντας το 1-2. Στο 65’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Γώγος, αλλά η Α.Ε. 2002 έφτασε και στο 1-3 στο τελευταίο λεπτό με τον Παρίση, ύστερα από φοβερή κούρσα και ασίστ του Βερντόβα.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Λαΐνας, Σίμος, Μαγιόγλου (75’ Αγιασλάρι), Γούτσιος, Δημακόπουλος, Αποστολίδης, Χαλιμούρδας (67’ Δεμίρης), Πάσχος, Σγατζής, Μωυσίδης.

Α.Ε. 2002: Μητράκος, Βερντόβα, Γαλάνης, Παπαϊωάννου, Βεργοζήσης, Γώγος, Παρίσης, Σουλάι (70’ Στόικος), Κουβαράς (65’ Μπόγια), Κόρδα (50’ λ.τρ. Βέργος), Προβιάς.