Σούπερ Λιγκ 2: Ο Παναθηναϊκός Β’ νίκησε με 5-2 τον Απόλλωνα Λάρισας

Σ’ ένα παιχνίδι γεμάτο θέαμα στην Καισαριανή ο Παναθηναϊκός Β’ πέτυχε ευρεία νίκη με 5-2 κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας και άρχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις του στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2.

Αρχικά στο 20’ ο Μαρτίνης με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Αθανασακόπουλος με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα των «πρασίνων». Οι Λαρισαίοι απάντησαν, αφού ο Ζαχαράκης μπήκε αλλαγή με την έναρξη του β’ ημιχρόνου και σκόραρε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα.

Το 3-1 έγινε με αυτογκόλ του Αυλωνίτη στο 65’ και ακολούθησε η αποβολή του Χατζή στο 69’ για τον Απόλλωνα. Ο Ηλιάδης στο 70’ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ανέβασε τον δείκτη στο 4-1, ο Καλούσης μείωσε σε 4-2 στο 72’ και ο Ανδρικόπουλος στο 90′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.