Σούπερ Λιγκ 2: Νίκησαν όλοι οι γηπεδούχοι, ούτε γκολ οι φιλοξενούμενοι

Πάτησε κορυφή ο Ιωνικός! Η ομάδα της Νίκαιας ζορίστηκε από την ΑΕ Καραϊσκάκης, αλλά την λύγισε με 2-0 και ανέβηκε μόνη πρώτη στη βαθμολογία, εκμεταλλευόμενη την ήττα του Λεβαδειακού.
Ο Κάστρο πήρε το ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται με δέκα παίκτες στο τελευταίο 20λεπτο λόγω της αποβολής του Τιεντσέου (72′), αλλά να αντέχουν μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή και μάλιστα να διευρύνουν το προβάδισμά τους στο 80ο λεπτό με τον Νιάσε για το τελικό 2-0.
Το αήττητο του Λεβαδειακού έσπασε η Παναχαϊκή. Οι Πατρινοί ήταν ανώτεροι και επικράτησαν 2-0 εντός έδρας των Βοιωτών, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση όπου έχουν… συγκάτοικο τον Εργοτέλη, ο οποίος επικράτησε 2-0 του Διαγόρα!
Στην Πάτρα, λοιπόν, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με πέναλτι του Αραβίδη στο 51ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης είκοσι λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό σκορ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.
Στην Κρήτη, ο Εργοτέλης κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Διαγόρα . Το γρήγορο γκολ του Μπουτσάκη (5′) άνοιξε τον δρόμο για τους γηπεδούχους, με τον Μανουσάκη στο 88′ να σφραγίζει το τρίποντο για την ομάδα του.