Σούπερ Λιγκ 2: Νίκη για Ιωνικό, “γκέλα” για Απόλλωνα Λάρισας

Με δύο γκολ (89′ και 96′) του συνήθη ύποπτου, Ματίας Κάστρο, ο Ιωνικός νίκησε με 3-1 τον Διαγόρα. Οι «κυανόλευκοι» ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο και είδαν τους… κόπους τους να αμείβονται στο 41′, όταν από σέντρα του Βλαχομήτρου ο Νιάσε με κεφαλιά νίκησε τον Τσέλιο για το 1-0.
Ο Διαγόρας έφερε το ματς στα ίσα με τον Σανδραβέλη στο 68′, αλλά ο Ματίας Κάστρο το πήρε πάνω του. Στο 89′ έκανε το 2-1 με κοντινό σουτ και στις καθυστερήσεις με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας 1-1
Πήρε τον βαθμό ο ΟΦ Ιεράπετρας, έχασε δύο ο Απόλλων Λάρισας, αυτά είναι για τους προπονητές. Το… ταμπλό στη Λάρισα έγραψε 1-1.
Οι Θεσσαλοί, κέρδισαν πέναλτι με τον Μόρα στο 10′ το έχασε όμως ο Γιάκος, όμως ένα λεπτό μετά ο στόπερ του Απόλλωνα με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον πόντο με σουτ του Αποστολίδη στο 78′ για το τελικό 1-1.