Σούπερ Λιγκ 2: Ισοπαλίες σε Τρίκαλα και Ρόδο

Με «ήρωα» τον Μασένα στο 85’ τα Χανιά έφυγαν με την ισοπαλία από τη Ρόδο, ισοφαρίζοντας σε 1-1 τον τοπικό Διαγόρα, για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2.

Οι γηπεδούχοι έμειναν αήττητοι για έβδομο ματς, όμως για ακόμα μια φορά δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν στην έδρα τους, γνωρίζοντας την τρίτη ισοπαλία σε ισάριθμα εντός έδρας παιχνίδια.

Οι Κρητικοί είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 35’, όταν η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι σε προσπάθεια του Σελινιωτάκη να διώξει, μετά από φάουλ του Κάρλος.

Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, όμως, ο Διαγόρας ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα. Στο 52’ ο Ντοριβάλ εκτέλεσε φάουλ με τον Μπαστακό να πιάνει την προβολή και να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, που ήρθε τελικά με κοντινό σουτ του Μασένα, μετά από εκτέλεση φάουλ.

Στο 0-0 κόλλησαν Τρίκαλα και Εργοτέλης, στην έδρα των πρώτων. Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, με τους Κρητικούς να σταματούν το σερί νικών που έτρεχαν ως σήμερα.

Στην πρώτη καλή στιγμή του ματς, στο 69’, ο Γιακουμής απέκρουσε εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη, ενώ στο 74’ ο Σταματής δεν κατάφερε να νικήσει τον Κατσιμήτρο.

Ο Εργοτέλης ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσέλιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.