Σούπερ Λιγκ 2: Απέδρασε από την Πάτρα ο Ιωνικός, μεγάλη νίκη για Τρίκαλα (αποτελέσματα)

Νικητής στο θρίλερ της Πάτρας βγήκε ο Ιωνικός που επικράτησε 1-0 της Παναχαϊκής με… buzzer beater γκολ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να προσφέρουν θέαμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, μετρώντας ελάχιστες ευκαιρίες. Αντίθετα, ή ένταση ήταν αυτή που κυριάρχησε, με το παιχνίδι να διακόπτεται για περίπου πέντε λεπτά στο 80′ για σύρραξη μεταξύ παικτών, με αφορμή το τράβηγμα του Ομάρ στον Τσερούτι, στη διεκδίκηση της μπάλας.

Ο παίκτης που αποτέλεσε την πηγή της έντασης, ήταν και ο λυτρωτής για τους Νικαιώτες. Ο Ομάρ στο 98′ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, παίρνοντας το ριμπάουντ από την εκτέλεση φάουλ του Μπρίτο που προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Με το τρίποντο ο Ιωνικός ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς, όσους έχουν και τα Τρίκαλα και έναν πίσω από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό. Η Παναχαϊκή από την άλλη έμεινε στην πέμπτη θέση με εννιά βαθμούς, μαζί με τον Εργοτέλη, ο οποίος έχει δώσει ένα παιχνίδι λιγότερο.