Σκόραρε ξανά ο Τάσος Κρητικός στη Σούπερ Λιγκ μετά το 2013

Ο Τάσος Κρητικός ήταν η πρώτη, χρονικά, μεταγραφή του Βόλου πέρυσι, με τον 25χρονο επιθετικό να έρχεται από τη Δόξα Δράμας. Στο παιχνίδι με τη Λαμία πέρασε, ως αλλαγή, στη θέση του Ρενάτο Σάντος στο 85’ και στο ίδιο λεπτό, στη πρώτη επαφή του με την μπάλα, σκόραρε ένα πολύ ωραίο γκολ, το πρώτο του φέτος στη Σούπερ Λιγκ και άνοιξε το σκορ για τους «κυανέρυθρους». Αυτή ήταν η πέμπτη συμμετοχή του Κρητικού στο φετινό πρωτάθλημα (όλες ως αλλαγή), ενώ έχει αγωνιστεί και σε δύο παιχνίδια στο Κύπελλο Ελλάδος.

Στη μεγάλη κατηγορία ο Τάσος Κρητικός έχει πετύχει άλλο ένα τέρμα, με την φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα, την περίοδο 2013-14, σε ηλικία 18 ετών και συγκεκριμένα στις 18/12/2013, όταν είχε σκοράρει στο Καραϊσκάκη στο 87’ κόντρα στον Ολυμπιακό στην ήττα της ομάδας του, τότε, με 3-2.