Σκορ πρόκρισης για την Κ20 της Νίκης, 2-0 κόντρα στη Βέροια

Το πρώτο βήμα έγινε για την ομάδα Κ20 της Νίκης. Οι νεαροί «κυανόλευκοι» επικράτησαν με 2-0 της Βέροιας στο «Π. Μαγουλάς» στο πρώτο παιχνίδι για τα προημιτελικά του πρωταθλήματος και θα πάνε σε μία εβδομάδα στη Βέροια με στόχο να προκριθούν στο φάιναλ φορ του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λιγκ 2.
Καθοριστική ήταν η αποβολή του Καρασαρίδη στο 41’, με τη Βέροια να μένει με παίκτη λιγότερο και στο 43’ η Νίκη έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει, όταν ο Γιαρλελής με σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βάντση.
Η Νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα, πίεσε τη Βέροια με στόχο το γκολ. Είχε δοκάρι στο ξεκίνημα του β’ μέρους με τον Τζιάνι να σουτάρει και την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι της Βέροιας. Το γκολ για τους «κυανέρυρθους» ήρθε στο 73’. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τζιάνη, ο Πρίφτι με κεφαλιά έγραψε το 1-0.
Στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 94’ ο Αναστασιάδης με προβολή μέσα από την περιοχή, ύστερα από μπαλιά του Τανού έγραψε το 2-0, που βάζει τις βάσεις για την πρόκριση.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αλντερβίσι, Τόγιας, Παπαναστασίου, Ντόντα, Καπίτσας, Πρίφτι, Τζιάνης (89’ Κώστας), Γιαρλελής (70’ Αναστασιάδης), Μπαλλάς (70’ Τανός), Τσατσελάρι, Στοΐνοβιτς (63’ Χουσεΐνογλου)
ΒΕΡΟΙΑ: Βάντσης, Χαβιαρόπουλος (74’ Χοχλιούρος), Καρασαρίδης, Τασσιόπουλος, Φωτόπουλος, Μιχαηλίδης (43’ Βασιλειάδης), Λαζεκίδης (62’ Μωυσίδης), Ισσακίδης, Μπεκιαρίδης, Χερίδης (62’ Βουδούρης), Λουτζιανιώτης (46’ Τσέας)