Σημαντικές διακρίσεις του ΟΑ Μαγνησίας

Σημαντικές διακρίσεις πέτυχε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Μαγνησίας στο 2ο Πανελλαδικό Πρωτάθλημα Ε2. Οι αθλητές του βολιώτικου ομίλου άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις υπό τις οδηγίες του προπονητή Ζαχαρία Κατσιγιαννάκη.
Συγκεκριμένα στην Αλεξανδρούπολη στην κατηγορία αγοριών κάτω των 12 ετών ο αθλητής του ομίλου Κωνσταντίνος Καρπούζας κατέλαβε την πρώτη θέση στα μονά και τη δεύτερη θέση στα διπλά (με συμπαίκτη τον Αλέξανδρο Βασιλειάδη από την Καβάλα).
Στα Ιωάννινα και πάλι στην κατηγορία αγοριών κάτω των 12 ετών οι αθλητές του ΟΑΜ κατέκτησαν κατά σειρά τις παρακάτω θέσεις: Την πρώτη θέση στα μονά ο Άγγελος Μπαμπινιώτης και την τρίτη θέση στα μονά ο Γιάννης Κουτσογιάννης.

Για την ίδια κατηγορία ο Χάρης Ράλλης έφτασε στην οκτάδα. Επιπλέον οι Άγγελος Μπαμπινιώτης και Χάρης Ράλλης κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στα διπλά, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Κουτσογιάννης (με συμπαίκτη τον Σπύρο Παπαγεωργίου Σπύρο από τον Ο.Α. «Λε Ρακέτ»).
Στη Φιλιππιάδα στην κατηγορία διπλά κοριτσιών η Ελευθερία Ρουσμένη αγωνιζόμενη στη μεγαλύτερη κατηγορία κατέλαβε την τρίτη θέση (με συμπαίκτρια τη Λυδία Βλάχου Λυδια από τον Ο.Α. «Φθιωτικός») ενώ για τα μονά έφτασε μέχρι την οκτάδα.
Στις Σέρρες η Μελίνα Κατσίφλα πήρε τη δεύτερη θέση στα διπλά (με συμπαίκτρια την Πιτσίνη), ενώ στα μονά έφτασε μέχρι τον γύρο των «16».
Επίσης αξιοπρεπείς εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές του ΟΑΜ Δημήτρης Δεδούσης και Ιάσων Μαυρίας για τα αγόρια κάτω των 16 ετών, Στάθης Ευαγγέλου στην κατηγορία κάτω των 14 ετών και Σάββας Τζαμτζής στην κατηγορία κάτω των 12 ετών.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ομίλου Αντισφαίρισης Μαγνησίας δίνει συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, καθώς επίσης και στους γονείς για την στήριξή τους.