Σε ρυθμό ρελαντί ο Ολυμπιακός Β. 6-0 τον Ανθ. Γαζή για το Κύπελλο της ΕΠΣΘ

O Ολυμπιακός Βόλου πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ, επικρατώντας σήμερα το βράδυ με 6-0 του Άνθιμου Γαζή στο βοηθητικό του ΕΑΚ.

Τις δύο ομάδες χωρίζουν δύο κατηγορίες και όπως είναι φυσικό ο αγώνας ήταν άνισος. Ωστόσο, η ομάδα του Άθιμου Γαζή κατέβαλε φιλότιμη προσπάθεια, έκανε αξιοπρεπή εμφάνιση, απέναντι σε μια καλύτερη ομάδα, όπως είναι ο Ολυμπιακός.

Η ανωτερότητα του Ολυμπιακού ήταν εμφανής από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, με τους «ερυθρόλευκους» να φτάνουν πολύ γρήγορα στο 0-1 . Σκόρερ ο Λάμπος με κεφαλιά στο 2ο λεπτό, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρόπουλου. Με την συμπλήρωση 10 λεπτών στο παιχνίδι ο Ολυμπιακός πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Ο Κατσαγεωργίου από τα αριστερά επιχείρησε τη σέντρα και ο Καρατσόλης από κοντά με πλασέ έγραψε το 0-2.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να ελέγχει πλήρως το ρυθμό του παιχνιδιού και πέτυχε τρίτο γκολ στο 25’. Σκόρερ ο Ηλίας Σταμπουλής, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-3, ύστερα από σέντρα του Κατσαγεωργίου. Δέκα λεπτά αργότερα, στο 35′ έγινε το 0-4. Ο Καρατσόλης από τα δεξιά έβγαλε τη σέντρα και ο Κατσαγεωργίου με σουτ σκόραρε. Αυτό ήταν και το σκορ το πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός συνέχισε να υπερέχει και να είναι διαρκώς στην επίθεση, ωστόσο, δεν είχε πολλές τελικές προσπάθειες, σημειώνοντας πάντως άλλα δύο γκολ. Στο 61’ οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στο 0-5, όταν ο Παπαδήμος από τα δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Κατσαγεωργίου με σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι του Δεληστάθη και στη συνέχεια στα δίχτυα.

Με τη λήξη του αγώνα ο Φώτης Καρατσόλης πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Δεληζήση.

Ο Ολυμπιακός στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ θα αντιμετωπίσει την ΑΠΟΒ.

Διαιτητής: Τσίντζας (ΕΠΣΘ)
Βοηθοί: Αγγελόπουλος, Μπέλλου (ΕΠΣΘ)
ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ: Καλόγηρος (46’ Δεληστάθης), Γκέκας (59’ Κουλάκογλου), Χασιώτης, Νικολός, Κωστάκης (77’ Αγόρος), Λάιος, Καραγιαννόπουλος, Κοσμίδης, Κίτσας, Αναστασίου (84’ Ιωαννίδης), Μουστάκας (46’ Παπαδόπουλος).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Βρονταράς, Λάμπος, Θεοδωρόπουλος, Ακριβόπουλος (46’ Κυρίτσης), Σιουμουρέκης, Καμπέρης (46’ Παπαδήμος), Αναστασίου (70’ Διαμαντόπουλος), Γιαρλέλης (78’ Νικολούλης), Κατσαγεωργίου (70’ Ντινιωτάκης), Καρατσόλης, Σταμπουλής