Σάρωσαν οι μικτές ΕΠΣΘ – Η Κ14 διέλυσε 9-0 την Ευρυτανία και η Κ12 νίκησε 5-1

Οι μικτές της ΕΠΣ Θεσσαλίας δεν συνάντησαν κανένα πρόβλημα απέναντι στα συγκροτήματα της ΕΠΣ Ευρυτανίας στα παιχνίδια που διεξήχθησαν στο Olimpico Sport Club, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων. Η Κ14 (παίδες) νίκησε με το συντριπτικό 9-0 και η Κ12 (προπαίδες) με 5-1.

Η μικτή Κ14 της ΕΠΣΘ ακόμη βάζει… γκολ στην Ευρυτανία με το τελικό 9-0 να αποτυπώνει τη διαφορά των δύο ομάδων. Τους φιλοξενούμενους έσωσε από μεγαλύτερη ήττα το γεγονός ότι από φέτος τα παιχνίδια στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία διαρκούν 70 λεπτά και όχι 90.
Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Νταβλαμάνος μια και ο επιθετικός της Αγίας Παρασκευής πέτυχε πέντε γκολ. Σκόραραν επίσης οι Νικολούλης, Ντίνου, Λυκουρίνος, Θεοχάρης.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Κουτσογεωργίου, Θεοχάρης, Νικούδης, Παναγούλας, Δράκος, Γιωτόπουλος, Σιούτης, Μπέκος, Σταυραντώνης, Λυκουρίνος, Νταβλαμάνος. Έπαιξαν και οι: Νίκου, Θωμαΐδης, Ντίνος, Τουλγαρίδης, Κάιο, Νικολούλης, Παπούλιας.
Νωρίτερα έγινε ο αγώνας των Κ12 που είχε διάρκεια 60 λεπτά και με εννέα παίκτες για κάθε ομάδα. Σαφώς ανώτερη η ΕΠΣΘ κέρδισε με 5-1. Για την ομάδα του Αντώνη Μάνδαλου χατ τρικ πέτυχε ο Γκαραβέλης και δύο τέρματα ο Γ.Α. Κρομμύδας, ενώ το γκολ της τιμής για τους Ευρυτάνες το σημείωσε ο Μπακαλίδης.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Τζέκας, Σταμπουλής, Βάιος, Βελετζάκος, Μπαντής, Παπαστεργίου, Γ.Μ. Κρομμύδας, Γ.Α. Κρομμύδας, Γκαραβέλας. Χρησιμοποιήθηκαν και οι: Τζουμάκης, Αλιβάνιστος, Μακάκας, Λ. Ράιος, Γ. Ράιος, Κανούλας.
Διαιτητής και στα δύο παιχνίδια ήταν ο Γιώργος Αντωνίου, με βοηθούς τους Γρηγόρη Δεδικούση και Μίλτο Μπουρονίκο της ΕΠΣ Λάρισας.