“Κόλλησαν” στο 0-0 Αστέρας και Αγχίαλος

Ο Αστέρας και η Αγχίαλος «κόλλησαν» στο 0-0 στο γήπεδο του Ριζομύλου. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα, ενώ το ίδιο αποτέλεσμα είχαν και οι προσπάθειες των παικτών της φιλοξενούμενης ομάδας στα τελευταία 30 λεπτά του παιχνιδιού. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Χαλιμούρδας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σταΐδης έστειλε τη μπάλα άουτ με κοντινή κεφαλιά. Δέκα λεπτά αργότερα, το σουτ που επιχείρησε ο Αχιλλέας Δαμάσκος από πλεονεκτική θέση, έφυγε εκτός εστίας. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 55’, ο Χαλιμούρδας εκτέλεσε το φάουλ και η κεφαλιά του Σταΐδη πέρασε επίσης άουτ. Σε εκείνο το χρονικό σημείο του αγώνα, ο Αστέρας έμεινε από δυνάμεις και η Αγχίαλος ανέβασε στροφές, αλλά τα σουτ των Μαγιόγλου στο 65’, Ζητούδη στο 75’ και Αχιλλέα Δαμάσκου στο 80’ αποκρούστηκαν από τον εξαιρετικό Ξανθά.