“Καταιγιστική” η Δήμητρα, 5-0 την Αταλάντη

Καταιγιστική ήταν η Δήμητρα στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι της με την Αταλάντη, για την 17η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Το συγκρότημα του Στέλιου Αρσένου συνδύασε θέαμα και ουσία συντρίβοντας με 5-0 την ομάδα της Φθιώτιδας και παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Η Δήμητρα από νωρίς πήρε “κεφάλι” στο σκορ. Ήταν στο 8’ όταν με πλάγιο άουτ ο Δημητρίου βρήκε στην περιοχή τον Βουρδάκη, ο οποίος απέφυγε τον γκολκίπερ και Ανδρούτσο και σκόραρε σε κενή εστία.

Στο 25’ ο τερματοφύλακας τον φιλοξενουμένων προσπάθησε να τροφοδοτήσει συμπαίκτη του. Όμως παρενεβλήθη και έκλεψε τη μπάλα ο Πεπκολάι, που με σουτ έκανε δύο τα τέρματα της Δήμητρας.

Στην επανάληψη η Δήμητρα πέτυχε τρία ακόμη γκολ σε διάστημα επτά λεπτών. Στο 53’ και από εκτέλεση κόρνερ, ο Δημητρίου σούταρε και ο Λάμπος με προβολή στην πορεία της μπάλας έκανε το 3-0. Τα σουτ των Θεοδωρόπουλου (55’) και Βουρδάκη (57’) δεν βρήκαν στόχο, αλλά στο 58’ ο Θεοδωρόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με σουτ εντός περιοχής. Δύο λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το 5-0 μετά από ασίστ του Πεπκολάι και σουτ εύστοχο σουτ του Μαυροζούμη.

Διαιτητής: Κουτρομάνος (Καρδίτσας).
Βοηθοί: Κοντογεώργος, Σιαπλούλης (Λάρισας).
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σταυράκης, Λάμπος, Θεοδωρόπουλος, Γαλανόπουλος (69’ Στεφανής), Καρράς, Θωμαΐδης (61’ Μπουμπούκης), Πεπκολάι (61’ Σιόβας), Δημητρίου, Καμπέρης (46’ Μαυροζούμης), Αναστασίου, Βουρδάκης (61’ Παπουτσής).
ΑΤΑΛΑΝΤΗ: Ανδρούτσος, Κουδουνάς (87’ Αγγελούσης), Σακκάς, Μαρκάκης, Πάππος, Τσάτσος, Μπαρτζουλιάνος (87’ Ντεμάι), Παπαζαχόπουλος, Δουβαράς, Ντάμπος, Πατσαρούχας.