“Έλαμψε” ο Αστέρας, 2-1 τον Άρη με ανατροπή

Έλαμψε ο Αστέρας, έριξε στο καναβάτσο τον Άρη. Οι Αρκάδες επικράτησαν 2-1 των «κίτρινων» με ανατροπή (πρώτη εις βάρος τους στο φετινό πρωτάθλημα) στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ και συνεχίζει να… πνέει ευρωπαϊκός αέρας στην Τρίπολη.

Ο Μάνος άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό, μετά από γύρισμα του Μπερτόγλιο σε ένα ωραίο σε δημιουργία γκολ των φιλοξενούμενων. Ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων ήταν αρκετό ώστε να φέρουν τούμπα την κατάσταση. Ο Κρεσπί με πλασέ ισοφάρισε στο 66’ και σέρβιρε στο 70’ στον Ριέρα, ο οποίος έγραψε το 2-1.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Το πρώτο αυτή του Μάντζιου, που θα μπορούσε να πάει με πιο ευρύ προβάδισμα στα αποδυτήρια, ενώ στο δεύτερο κυριάρχησαν οι παίκτες του Ράσταβατς. Μοιραίος για τους ηττημένους ο Μπεναλουάν που φέρει ευθύνη και στα δύο γκολ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια (59’ Ιγκλέσιας), Σίτο (59’ Αλί Μπαμπά), Λουίς Φερνάντεθ (81’ Μπελόκ), Κρεσπί (90+ Τιλίκα), Τζίμας (59’ Ριέρα).
ΑΡΗΣ: Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου (74’ Σούντγκρεν), Σάσα (74’ Σίλβα), Τζέγκο (81’ Κάτσε), Μπερτόγλιο (64’ Ματίγια), Γκάμα, Γκαρσία, Μάνος (81’ Μήτρογλου).