“Χορταστική” ισοπαλία στην Αγία Παρασκευή

Δεν αναδείχθηκε νικητής στην μονομαχία της Αγίας Παρασκευής με τη Σκιάθο, αφού οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Οι νησιώτες άνοιξαν το σκορ με σουτ του Μπάμπα, μόλις στο 4’. Όμως ο ίδιος παίκτης άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 17’.
Η Αγία Παρασκευή άσκησε πίεση θέλοντας να εκμεταλλευτεί και το αριθμητικό της πλεονέκτημα, γυρίζοντας το ματς στην επανάληψη. Το 1-1 έκανε ο Βούκουτος με πλασέ στο 46’ και το 2-1 ο Μαλακασιώτης με πέναλτι στο 82’. Όμως ο τελευταίος λόγος ανήκε στο συγκρότημα του Βασίλη Μυγδαλάκη, αφού στο 84’ ο Ντάμτσιος με κεφαλιά έφερε ξανά το ματς στα ίσα (2-2). Οι δύο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι, η Σκιάθος με τον Χρ. Τζελάι στο α’ μέρος και οι γηπεδούχοι με τον Κοπάνα στην επανάληψη.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Γαλλιόπουλος, Παναγούλας, Λυκουρίνος, Λούμπαρδος, Ντάκος, Γεωργίου (25’ Πολύζος), Μαλακασιώτης, Κέκος, Κοπάνας, Μαρμαρινός (74’ Γκουγκούλης), Βούκουτος.
ΣΚΙΑΘΟΣ: Τσάκος, Γ. Σταμέλος, Αλ. Τζελάι, Καμπουρέλης, Τουρναβίτης, Ντάμτσιος, Χρ. Τζελάι, Θ. Σταμέλος (80’ Τσάκας), Μπάμπα, Τάσος (60’ Μπρέγκου), Βεργίνης.