Πρώτη παρά την ήττα η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Αργούς στη Β’ Εθνική

Εντός έδρας ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Αργούς, για την 14η αγωνιστική της Β’ Εθνικής. Συγκεκριμένα, έχασε με 2-3 σετ από την Άθλεση Λάρισας σε ματς που διήρκεσε δύο ώρες. Ωστόσο, παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με διαφορά τεσσάρων πόντων από τον δεύτερο ΣΠΑΚ.

Το παιχνίδι είχε διακυμάνσεις με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν το πρώτο και τρίτο σετ και την Αργώ να κατακτά το δεύτερο και το τέταρτο. Στο τάι μπρέικ η Άθλεση είχε καλύτερες επιλογές και έτσι έφτασε στη νίκη. Τα σετ του αγώνα ήταν: 18-25, 25-21, 20-25, 25-19, 8-15. Στα αξιοσημείωτα το ότι η νεαρή και εξελίξιμη Βασιλική Κασιούρα δεν τα παράτησε, αλλά έπαιξε με ψύξη στον αυχένα

ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος. Τιρτιράκης, Ζαφειρίου, Φουρκιώτης): Αμυγδαλοπούλου, Γιαλόγλου, Γιαννετάκη, Κασιούρα, Κάστανου, Νικολάου, Παΐλα, Πασχαλίδου, Πώπου, Τάσσου, Ανατολή, Χειμάρα.
Τα αποτελέσματα: Αργώ-Άθλεση 2-3, Νίκη-Ελασσόνα 2-3, Δαφνησιακός-Φθία 3-0, ΣΠΑΚ-Φιλαθλητικός Αμπελώνα 3-1, Γ.Σ. Νίκαιας-ΑΕΛ 3-1.
Η βαθμολογία: Αργώ 33, ΣΠΑΚ 29, ΑΕΛ 26, Άθλεση 23, Ελασσόνα 23, Γ.Σ. Νίκαιας 20, Δαφνησιακός 19, Νίκη 15, Φιλαθλητικός Αμπελώνα 10, Φθία 9.

Νίκησαν οι άνδρες
Πλούσιο θέαμα προσέφεραν οι άνδρες της Αργούς στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Α.Σ. Δωρίδας. Κέρδισαν με 3-0, με τον προπονητή Λευτέρη Τιρτιράκη να έχει την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες. Με την επιτυχία της αυτή η Αργώ εδραιώθηκε στην 3η θέση της Β’ Εθνικής ανδρών.

ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης): Τσοπάνος (αρχηγός), Δρακάκης, Ζηλιαναίος, Σταυρίδης, Φουρκιώτης, Παξιμαδάκης, Ανδριώτης, Σδρούλιας (λ.), Ιωνάς, Ξενοκώστας, Σκιαθίτης, Τσεσμελής, Βουρδούμπας.
Τα αποτελέσματα: Αργώ-Α.Σ. Δωρίδας 3-0, ΑΕΛ-ΕΑΛ 0-3, Φιλαθλητικός Λαμίας-Φθία 0-3, Γ.Σ. Βόλου-Άμιλλα 1-3. Ρεπό έκανε ο Τύρναβος.

Επιτυχία των παίδων, έχασαν οι κορασίδες
Για το πρωτάθλημα παίδων (Κ18) της ΕΣΠΕΚΕΛ η Αργώ πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και νίκησε με 3-0 σετ τον ΣΠΑΚ.

ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης, Βούλγαρης): Παξιμαδάκης (αρχηγός), Ιωνάς, Σκιαθίτης, Ξενοκώστας, Νιφόρος, Δημάκης, Γουτζουλιάς, Καΐδης.
Όσον αφορά την ομάδα κορασίδων της Αργούς αντιμετώπισε σε εξ αναβολής παιχνίδι τον Φιλαθλητικό Λάρισας από τον οποίο ηττήθηκε με 0-3 σετ (14-25, 17-25,  13-25). Η ομάδα της Λάρισας είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση της κατηγορίας και αξιοσημείωτο είναι ότι μέχρι στιγμής δεν έχει χάσει ούτε σετ.
ΑΡΓΩ  (Τιρτιράκης-Σταθόπουλος): Αμυγδαλοπούλου, Ανατολή, Καμινάρη, Κανανά,  Β. Κασιούρα, Χ. Κασιούρα, Κάστανου, Παΐλα, Πασχαλίδου, Σταθοπούλου, Τιρτιράκη.