Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε με ΣΚ Ιωάννινα η Αγριά

Έδωσε μεγάλη «μάχη» η Αγριά, αλλά δεν μπόρεσε να καταβάλλει τον ΣΚ Ιωάννινα χάνοντας με 71-84 εντός έδρας. Οι δύο «μονομάχοι» είχαν από ένα δεκάλεπτο. Το πρώτο ανήκε στο συγκρότημα της Ηπείρου (12-20) και το δεύτερο στην ομάδα του Σπύρου Στρατίκη (40-40).

Στην επανάληψη ο ΣΚ Ιωάννινα είχε μια διαφορά που κυμαινόταν από τους 2 ως τους 7 πόντους. Στην τελευταία περίοδο οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενα έβαλαν «μεγάλα» σουτ και κατέκτησαν τη νίκη με 71-84.

Δεκάλεπτα: 12-20, 40-40, 57-64, 71-84.

ΑΓΡΙΑ (Στρατίκης): Αντωνόπουλος 5 (1), Καραμανλής 7 (2), Ντάκης 9, Χαντζόπουλος 2, Καραμήτσος 15 (1), Φύκας 16 (1), Σαλεπτσής, Ρόσσιος 6, Αμπάρης 9, Γκουντόπουλος 2.

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Παπαδόπουλος): Ζώτος 2, Νταβουλτζόπουλος 9, Ξιούρας 22 (2), Στύλος, Βάσης 12 (2), Πολύζος 9 (3), Μιλάνοβιτς 9, Μπαρτζώκας 10, Πετσίτης, Δάσκαλος 11 (2).