Πρόσφερε μια ακόμη παράσταση η Νίκη Κ19

Μια ακόμη παράσταση πρόσφερε η Νίκη συντρίβοντας με 7-0 τον Ηρακλή για το Πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λιγκ 2. Έτσι διατηρήθηκε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας στον Βόρειο όμιλο μετά από 13 αγωνιστικές.

Περίπου 500 φίλοι του ποδοσφαίρου βρέθηκαν στο «Π. Μαγουλάς» και παρακολούθησαν την ομάδα του Στέφανου Ξηροφώτου να εντυπωσιάζει. Πάντως οι Θεσσαλονικείς έκαναν καλύτερη αρχή, αλλά ο Ελάνογλου τούς είπε δύο φορές «όχι».

Η συνέχεια ανήκε στους Βολιώτες, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Κουφογεώργου σε φάση διαρκείας στο 29’, ενώ το 2-0 επιτεύχθηκε στο 42’ με αυτογκόλ.

Στην επανάληψη η Νίκη ήταν καταιγιστική πετυχαίνοντας τρία τέρματα σε πέντε λεπτά με τους Καλτσωνά (50’), Αϊντίνι (52’) και Τζιάνη (55’). Τον θρίαμβο ολοκλήρωσαν ο Μπαλλάς με πέναλτι στο 67’ και ο Τζιάνης με ατομική ενέργεια και σουτ (81’).

ΝΙΚΗ: Ελάνογλου, Πλωμαρίτης (65’ Τόμε), Χουσεΐνογλου, Καλτσωνάς (55’ Ρ. Δημόπουλος), Κουτσιμπάνας, Κουφογεώργος, Αϊντίνι (74’ Γλύκος), Γιαγτζίδης, Μπαλλάς (74’ Λ. Δημόπουλος), Τζιάνης, Κυριζάκης (74’ Βενέτης).