Πρόκριση στο φινάλε για την Ε.Λ. Νηλέας

Πρόκριση με ανατροπή για την Ένωση Λεχωνίων-Νηλέας, με σκορ 3-1 επί του Άθλου Οι Αλμυριώτες -που αν και κληρώθηκαν γηπεδούχοι δέχθηκαν να παίξουν στην έδρα των αντιπάλων τους- ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 4’ με το απευθείας φάουλ του Πιπινή. Μάλιστα στο 30’ θα μπορούσαν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον ίδιο παίκτη που εκτέλεσε πέναλτι άουτ.

Η ισοφάριση ήρθε στο 82’ με το μακρινό σουτ του αναγνώστου, ενώ στο 89’ ο Γκογκινούδης έγραψε το 2-1 για την Ε.Λ. Νηλέας. Ο ίδιος πέτυχε ακόμη ένα γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το 3-1.

Ε.Λ. ΝΗΛΕΑΣ: Στεργιάδης, Κώστογλου, Αδάμος, Πάγια, Τσουμάνης, Αράμπαγλου, Γκογκινούδης, Λιάκος (65’ Μπικοράρος), Μαλούσης (46’ Ιντζόγλου, 70’ λ.τρ. Αναγνώστου), Κουβαράς (89’ Πακάκης), Γράντζας (46’ Σταμπούλογλου).

ΑΘΛΟΣ: Τούντορ, Καρπέτης, Θωμαΐδης (89’ Καραθόδωρος), Μπέης, Καραΐσκος, Σ. Κρικώνης, Κομπούρας, Τόπας (78’ Δ. Κρικώνης), Πιπινής, Ξυνός (75’ Κρίκης), Τίτου (89’ Κοντοστάθης).