Τοπικά

Πώς διαμορφώνεται η σταυροδοσία των υποψηφίων στο 30% των εκλογικών τμημάτων της Μαγνησίας

Χρήστος Μπουκώρος, Ζέττα Μακρή και Αθ. Λιούπης είναι οι τρεις πρώτοι από τους υποψήφιους βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας στη Μαγνησίας, σύμφωνα με τα αποτελέσματα από τα 105 εκλογικά τμήματα της Μαγνησίας σε σύνολο 366 (ποσοστό ενσωμάτωσης 28,69%).

Από τον ΣΥΡΙΖΑ προηγούνται οι Αλ. Μεϊκόπουλος, Κατερίνα Παπανάτσιου και Μαρίνα Χρυσοβελώνη.
Από το Κίνημα Αλλαγής οι Ν. Χαυτούρας, Τρ. Παλστάρας και Γιάννης Αναστασίου.
Από το ΚΚΕ οι Κ. Στεργίου, Απ. Ριζόπουλος και Μυρτώ Ακρίβου.
Από την Ελληνική Λύση ο Παύλος Μαρκάκης, από τη Χρυσή Αυγή ο Π. Ηλιόπουλος και από το ΜέΡΑ 25 ο Γιάννης Βλάχος.

Αναλυτικά η σταυροδοσία: 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
4.039
ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ
2.723
ΛΙΟΥΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2.588
ΜΑΡΑΒΕΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αριστοτέλη
2.406
ΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
2.086
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
1.680
ΠΑΤΣΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αθανασίου
891
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ του Χαράλαμπου
491

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ
2.986
ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Στεργίου
2.697
ΧΡΥΣΟΒΕΛΩΝΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου
2.628
ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δημητρίου
1.360
ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΚΗΣ) του Αθανασίου
842
ΚΟΥΤΣΙΦΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
766
ΜΠΑΛΛΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΜΑΚΗΣ) του Γεωργίου
667
ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου
587

Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-ΕΔΕΜ-Κινήσεις Πολιτών)

ΧΑΥΤΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
665
ΠΛΑΣΤΑΡΑΣ ΤΡΥΦΩΝ του Ευσταθίου
454
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη
387
ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ του Ιωάννη
313
ΣΑΚΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
269
ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου
181
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου
111
ΜΠΕΛΤΖΕΝΙΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (Μάνια) του Χρήστου
106

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ελευθερίου
555
ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Δημητρίου
413
ΑΚΡΙΒΟΥ ΜΥΡΤΩ του Αποστόλου
223
ΤΖΙΟΥΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου
177
ΡΟΥΣΗ – ΚΩΤΗ ΑΓΟΡΗ (ΡΙΤΣΑ) του Γεωργίου
167
ΤΣΑΛΟΥΧΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ιωάννη
157
ΡΗΓΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αποστόλου
146
ΡΟΥΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
136

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου
438
ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ανδρέα
211
ΑΡΜΕΝΤΖΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
192
ΠΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λεωνίδα
170
ΓΙΑΝΝΙΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου
155
ΜΠΕΝΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΕΙΡΗΝΗ του Θεοδώρου
151
ΜΑΡΚΑΤΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Ευθυμίου
116
ΠΑΡΑΠΑΡΕΚΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Νικολάου
100

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
719
ΒΛΑΧΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου
177
ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ (ΑΚΗΣ ) του Ιωάννη
159
ΚΑΛΟΥΤΣΑΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του Ματθαίου
156
ΣΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρίστου
72
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ (ΕΦΗ) του Αθανασίου
70
ΣΥΡΤΑΔΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Δημητρίου
58
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Κωνσταντίνου
39

ΜέΡΑ25

ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιλτιάδη
231
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Νικολάου
213
ΚΙΡΜΙΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου
204
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
186
ΑΓΓΕΛΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου
182
ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
69

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΤΣΙΑΝΤΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ του Ρήγα
150
ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη
148
ΚΑΪΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
126

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ του Εμμανουήλ
98
ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τρύφωνα
64
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Σπυρίδωνα
53
ΠΕΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευρυπίδη
37
ΚΑΒΑΔΕΛΛΑ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου
26
ΜΠΟΓΟΣΙΑΝ ΑΡΑΜ του Χραντ
10

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ)

ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΚΑΙΡΟΥ του Παναγιώτου
73
ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Χρήστου
44
ΚΟΥΜΠΑΡΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
42
ΑΙΡΙΣ – ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αριστοτέλη
39
ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
35
ΓΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευσταθίου
30

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΔΙΑΝΕΛΟΣ του Γεωργίου
58
ΒΕΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βλασίου
57
ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΗΛΙΑΣ του Μιχαήλ
44

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ

ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Βασιλείου
28
ΜΑΓΓΙΝΑ ΗΡΩ του Θεοδοσίου
22
ΣΚΟΥΦΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παναγιώτη
16
ΠΑΠΑΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
13
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου
10

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του Ιωάννη
35
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
20
ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Σπυρίδωνα-Εμμανουήλ
20
ΧΛΕΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου
16
ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ χήρα Γεωργίου
13
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ευαγγέλου
12
ΡΟΪΔΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
7
ΚΑΤΣΑΜΠΑΣ ΒΑΪΟΣ του Γεωργίου
2

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ-ΚΟΥΝΑΤΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του Ηλία
22
ΜΠΑΛΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη
22
ΜΠΕΦΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου
18
ΓΙΑΝΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
10

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γερασίμου
16
ΒΛΑΧΟΣΤΑΜΑΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Παντελή
13
ΚΟΥΤΣΙΜΠΟΥ ΕΛΕΝΗ του Στυλιανού
12

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΜΑΡΚΟΒΗ ΜΑΡΙΑ του Σταύρου
3
ΑΒΤΖΗΑΣΛΑΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φανουρίου
2

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ – ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

ΜΗΛΙΟΡΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου
9

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

ΣΓΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου
2

Δημοσθένης Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ

ΣΥΝ…ΦΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ
Ανεξάρτητοι/Μεμονωμένοι Υποψήφιοι

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το