Πήρε το “τρίποντο” η Αγία Άννα κόντρα στον Τοξότη

Με επιτυχία υπερασπίστηκε την έδρα της η Αγία Άννα, που υποδέχθηκε στο Olimpico Sport Club τον Τοξότη. Το συγκρότημα του Νίκου Αθανασιάδη πήρε τη νίκη με 3-0 και μείωσε την απόσταση από τον πρωτοπόρο Μαγνησιακό στους δύο βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και πολύ νωρίς άνοιξαν το σκορ. Ήταν στο 4ο λεπτό όταν ο Αργύρης με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Παπαδημητρίου. Αυτός «νίκησε» στη μονομαχία τον Ιωάννου και στη συνέχεια απέφυγε τον Σούδη, για να πλασάρει και να κάνει το 1-0.

Ήταν το 22ο φετινό γκολ για τον σέντερ φορ της Αγίας Άννας, αν και οι άνθρωποι του Τοξότη διαμαρτυρήθηκαν για την κατακύρωσή του, υποστηρίζοντας ότι ο Παπαδημητρίου έσπρωξε τον Ιωάννου για να γίνει κάτοχος της μπάλας.

Η Αγία Άννα ήταν ανώτερη στο α’ μέρος και στο διάστημα αυτό μπορούσε να πετύχει και άλλο τέρμα. Αντίθετα, στην επανάληψη ο Τοξότης φάνηκε να ισορροπεί, αλλά στο 75’ δέχθηκε το δεύτερο γκολ και εκεί ουσιαστικά τελείωσε το ματς. Ο Σέττος επιχείρησε σουτ και ο Μπράνος απέκρουσε, αλλά ο Κορέτα πήρε το… ριμπάουντ και με κεφαλιά έγραψε το 2-0. Όσο για το 3-0 ήρθε στο 85’ όταν ο Σέττος σέντραρε από τα δεξιά και ο Παπαδημητρίου πήρε την κεφαλιά. Ο Μπράνος απέκρουσε με το ένα χέρι, αλλά στην επαναφορά ο Αργύρης έκανε το 3-0 με αριστερό σουτ.

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Φαγέ, Αλεξανδρής (83’ Ζαρίφης), Καλαμίδας (70’ Παπαδήμος), Χολέβας, Ρόκας, Αργύρης, Κορέτα (77’ Πολύζος), Βέργος, Παπαδημητρίου, Πετράκος (83’ Σουγκάρης), Σέττος.

ΤΟΞΟΤΗΣ: Μπράνος, Γιοβάνης, Λάμπρου (31’ Παναγιώτου), Σούδης, Ιωάννου, Σκλαπάνης, Παπουτσής (60’ Οικονομίδης), Μαυρίδης, Βαλωτής, Κωνσταντάκος (80’ Γιωτόπουλος), Μάστορας.