Παρέμεινε χωρίς νίκη η Αγριά

Την έβδομη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές γνώρισε η Αγριά, η οποία δεν κατόρθωσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Παραμυθάς. Το τελικό 55-69 κρίνεται δίκαιο, διότι οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι.

Οι παίκτες του Γιώργου Κοσμάτου και του Σπύρου Στρατίκη έπαιξαν καλό μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο. Με «όπλο» την άμυνα βρέθηκαν μπροστά με 29-28 και έδειχναν ικανοί να κατακτήσουν την παρθενική τους νίκη.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η Παραμυθιά έφερε το παιχνίδι στα μέτρα της. Αντίθετα οι «κιτρινόμαυροι» παρουσιάστηκαν πολύ άστοχοι σημειώνοντας μόλις 26 πόντους στην επανάληψη και μοιραία υποκλίθηκαν με 55-69.

Δεκάλεπτα: 19-15, 29-28, 40-48, 55-69.

ΑΓΡΙΑ (Κοσμάτος-Στρατίκης): Αντωνόπουλος, Μοιρώτσος, Καραμανλής, Βλαχογιάννης 17, Χαντζόπουλος 3, Καραμήτσος 5, Σαλεπτσής 2, Ρόσσιος 6, Αμπάρης 2, Τσίρος 14 (1), Ντάκης 4 (1).

ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Μπάθας): Χάιδος 20 (4), Ματσάγγας 3 (1), Ψιλοδημητρακόπουλος 10, Βάτσιος 4, Μάλλιος 2, Τάχιας, Σωτηρίου 4, Κατσίβελος 18 (4), Μάστορας, Κρίπσι 8, Κωσταράς, Τσιρώνης.