Ο Σαρακηνός πήρε το ντέρμπι με την Αγία Παρασκευή

Ο Σαρακηνός επικράτησε με 3-0 της γειτονικής Αγίας Παρασκευής. Στο 25’ ο Μαυρίδης έκανε το 1-0, με προβολή, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αραμπατζή από τη δεξιά πλευρά. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 70’, ο Αραμπατζής κέρδισε πέναλτι και ο Αντωνίου το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μαλακασιώτης κέρδισε επίσης πέναλτι, αλλά ο Βούκουτος που ανέλαβε την εκτέλεσή του, έστειλε τη μπάλα άουτ. Κι αφού η Αγία Παρασκευή δεν κατάφερε να σκοράρει, ο Σαρακηνός πέτυχε και τρίτο τέρμα στην αναμέτρηση (3-0), με κοντινό πλασέ του Αραμπατζή στο 80’, έπειτα από παράλληλη σέντρα του Τσιάνου από τα δεξιά.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Κοντογιάννης, Ζάγκας (71’ Σκούρας), Γιοβάνης, Γιαμαλής, Ράπτης (71’ Καραλόπουλος), Χάνος, Γκλαβίνης, Μαυρίδης (46’ Καλαμάτας), Αντωνίου (78’ Τσιάνος), Αραμπατζής, Καλιακούδας (68’ Θεοχάρης).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Γαλλιόπουλος, Παναγούλας, Λυκουρίνας, Λούμπαρδος (85’ Βαρελόπουλος), Ντάκος, Μπαλούλης (85’ Ζαχόπουλος), Μαλακασιώτης, Κέκκος, Βούκουτος, Πολύζος (74’ Δημόπουλος), Βέρμπης (78’ Γκουγκούλης).