Νίκησε με 1-0 τον Αστέρα η Κ17 του Βόλου και “βλέπει” φάιναλ φορ

Βόλος κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης και περιμένει… την επόμενη ομάδα, που θα κρίνει το εισιτήριο του φάιναλ φορ της Σούπερ Λιγκ Κ17.

Η ομάδα της Τρίπολης είχε ευκαιρίες για να βρει γκολ, ωστόσο δεν τα κατάφερε με τις προσπάθειες των Τηλαβερίδη και Ανδρεάδη. Μάλιστα ο πρώτος είχε δυο ευκαιρίες για να σκοράρει.

Από την άλλη ο Βόλος είχε ένα καλό σου στο 22ο λεπτό με τον Αλεξιάδη, ο οποίος είχε και δεύτερη φάση στο 30ο λεπτό με τον Κακαδιάρη να μπλοκάρει σταθερά.

Στο 39ο λεπτό ο Λυκουρίνος είχε και αυτός μια στιγμή, από την περιοχή, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας του Αστέρα.

Στο 90ο λεπτό ο Αστέρας είχε δοκάρι με τον Μουχτάρη, όπου με πλασέ από τα πλάγια η μπάλα χτύπησε στα δύο κάθετα δοκάρια.

Στο 93ο λεπτό ο Νταβλαμάνος βγήκε τετ α τετ πλάσαρε, ο Κακαδιάρης απέκρουσε και στην επαναφορά ο Λυκουρίνος έκανε το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΒΟΛΟΣ: Κόκκορης, Γεωργιτζίκης, Λυκουρίνος, Λουλούδης, Σακελλάρης, Κουκουφίκας, Αλεξιάδης, Γκουγκούλης, Καπετάνος, Θεοχάρης, Νταβλαμάνος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κακαδιάρης, Αγγέλου (94′ Τζαμαλής), Ρουμπιές, Κολοσκούπης, Κακουλής (75′ Δριγκάκης), Καλλαντζή, Ντερβίση, Ανδρεάδης, Αγγελάκης (69′ Μουχτάρης), Γεωργόπουλος (75′ Δάγλας), Τηλαβερίδης

πηγή: talentabout