Νίκη-Γ.Σ. Φαρσάλων με Ν. Μπουντούρη στην κερκίδα (photos)

Ο Τσώλης μαρκάρει τον Χ. Αναγνωστόπουλο

Την τέταρτη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στα πλέι οφ της Α1 ΕΣΚΑΘ υπέστη η Νίκη από τον Γ.Σ. Φαρσάλων στο κλειστό της Νέας Ιωνίας το Σάββατο με 68-76. Παρών στην κερκίδα ήταν και ο παλαίμαχος Βολιώτης άσος Νίκος Μπουντούρης, που ήρθε στη γενέτειρά του για τη διεξαγωγή ενός camp.

Οι Βολιώτες, έχοντας πραγματοποιήσει εκπληκτικό ξεκίνημα με 12-2, ήταν μπροστά και στο πρώτο δεκάλεπτο (24-19), αλλά και στο ημίχρονο με 43-41.

Ωστόσο, στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και προσπέρασαν με 55-60. Στα 3.44’ πριν τη λήξη ο Καραγιώργος μείωσε με 63-65, αλλά χωρίς συνέχεια, αφού τα Φάρσαλα στα κρίσιμα τελευταία λεπτά έβαλαν έντεκα πόντους και δέχτηκαν πέντε, με συνέπεια το τελικό 68-76 και το 4Χ4.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 43-41, 55-60 , 68-76

ΝΙΚΗ Β. (Τσιριγωτάκης): Τζίνης 3 (1), Καραγιώργος 19(4), Καραμανλής 2, Καρπέτης, Τσαβές 12, Μαυροφώτης 2, Τσώλης 9 (1), Τάσσος 14, Τοκατλίδης 7

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Αλεξίου): Κυριακόπουλος, Ίλτσογλου 10 (1), Αναγνωστόπουλος Χ. 7 (1), Ντόνας 2, Αναγνωστόπουλος Γ. 17 (1), Μακρής 3, Ψύρρας 13 (1), Φούντας 24 (2)

*Δείτε τα καλύτερα φωτογραφικά στιγμιότυπα του ματς, όπως τα κατέγραψε η e-thessalia.gr