Νίκες πανηγύρισαν οι ομάδες βόλεϊ Γυναικών και Κορασίδων του Γ.Σ. Αλμυρού

Το Σάββατο 12 Οκτωβρίου η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Γ.Σ. Αλμυρού αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα του Φιλαθλητικού Τρικάλων στο πλαίσιο των προκριματικών για το Κύπελλο ΕΣΠΕΚΕΛ. Ροζ ήταν το χρώμα του φύλλου αγώνα που έφεραν τα κορίτσια του Γυμναστικού, ήτοι νίκη με 3-0 σετ που εξασφαλίζει και το πλεονέκτημα έδρας στον επόμενο αγώνα κόντρα στην Αναγέννησης Λιβαδειάς. Το ματς αυτό θα διεξαχθεί το Σάββατο 19 Οκτωβρίου.
Τα σετ: 25-21, 25-22, 26-24.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Τιρτιράκης): Ξάνθη (αρχηγός), Παπαδοπούλου, Χατζηκυριάκου, Καραγιάννη, Μαυρογέννη, Μούζα, Θωμαΐδη, Θεοδωράκη, Νάντζιου, Ευθυμίου, Νικοβιώτη, Γουργιώτη.
Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου αγωνίστηκαν οι Κορασίδες του ΓΣΑ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Α.Ο. Φοίβου Γιάννουλης. Οι «κυανόλευκες» επιβλήθηκαν με 3-1. Το πρώτο σετ πήγε στις φιλοξενούμενες που με το στοχευμένο τους σερβίς, λύγισαν την υποδοχή της ομάδας του Λευτέρη Τιρτιράκη. Στο δεύτερο σετ, ο Γυμναστικός ανέκαμψε κερδίζοντας το και η νίκη ήρθε κατακτώντας και τα δύο επόμενα σετ. Δύο ώρες παιχνιδιού, δύο ώρες με πολύ ωραίες φάσεις κρατώντας το κοινό σε εγρήγορση που με πάθος υποστήριζαν τα κορίτσια.
Τα σετ: 23-25, 25-23, 25-17, 25-20.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Τιρτιράκης): Θεοδωράκη (αρχηγός), Μούζα, Θωμαΐδη, Ντούκα, Νάντζιου, Νικοβιώτη, Ευθυμίου, Καραλίδη, Γουργιώτη, Κουτσουράκη.