Νέα νίκη για την Κ19 του Βόλου, τρίτη σερί στη Σούπερ Λιγκ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Κ19 του Βόλου, η οποία επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ είχαν προηγηθεί οι νίκες με ΟΦΗ (1-0) και ΑΕΛ (2-0).

Στα αξιοσημείωτα, το πιο νεανικό ρόστερ που έχει η ομάδα του Βόλου σε σχέση με όλες τις υπόλοιπες, κάτι που αποδεικνύει ότι ήδη χτίζεται η ομάδα και για την νέα σεζόν..

Ένα ακόμα θετικό αποτελεί το γεγονός ότι για τρίτο σερί ματς η ομάδα δεν δέχθηκε γκολ δείχνοντας την καλή αμυντική λειτουργία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Απόλλωνα μπήκε πιο δυνατά στο ματς και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο 22’ και στο 24’. Μετά το 25’ οι παίκτες του Βόλου ισορρόπησαν το παιχνίδι ενώ στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν.

Είχαν την κατοχή, έχασαν κλασικές ευκαιρίες και πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 70’ με τον 16χρονο Μπαϊράμη.

Η σύνθεση του Βόλου: Νίκου, Αφεντιίσας, Αγερώτης(24’ λ.τρ. Μαλαμούλης), Χαλκίδης, Λογαράς, Μπαϊράμης, Φουρίκης, Παπασακελλαρίου (55’ Ακριβόπουλος), Νούλας (46’ Τζιάνης), Μπάλλας Π.(46’ Μυλωνάς), Κέλο (75’ Θεοδωρίδης).