ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Χωρίς τους χαμένους το ΚΙΝΑΛ

Παραπολιτικά

Ο ισχυρός Τριαντόπουλος

Παραπολιτικά

κυκλο – φ – οριακα

Άρθρα

Η Παπανάτσιου για την ορκωμοσία

Τοπικά

Αθλητισμός

Μετάλλια και ρεκόρ για τον ΝΟΒΑ στους κολυμβητικούς αγώνες «Ακρίσια»

Η προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Βόλου και Αργοναύτες συμμετείχε στους αγώνες «Ακρίσια» στη Λάρισα με 44 αθλητές-τριες σε σύνολο 550 περίπου αθλητών. Κατέκτησε συνολικά 43 μετάλλια (14 χρυσά με δύο ρεκόρ αγώνων-16 αργυρά και 13 χάλκινα), αποδεικνύοντας πόσο καλή δουλειά πραγματοποιείται στο τμήμα.

Οι μικροί κολυμβητές και κολυμβήτριες του ΝΟΒΑ είχαν τις ακόλουθες διακρίσεις:
Κορίτσια 9 ετών: Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 1η θέση 50μ πρόσθιο, Καρτσιώτη Μυρτώ, Πίσπα Εύα, Τσίτογλου Αθηνά, Σταματίου Μαρία 2η θέση
4Χ50μ ελεύθερο με τις: Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Καρτσιώτη Μυρτώ, Τσίτογλου Αθηνά, Πίσπα Εύα.
Αγόρια 9 ετών: Ρεντινιώτης Νίκος 2η θέση 50μ πεταλούδα και 2η θέση 100μ ελεύθερο, Κιόρογλου Θοδωρής 2η θέση 50μ πρόσθιο, Ζωγράφος Ιωάννης.
Κορίτσια 10 ετών: Τζώρτζη Όλγα 1η θέση 50μ ελεύθερο με ρεκόρ αγώνων και 2η θέση 50μ πεταλούδα, Λαθουρά Ελένη 1η θέση 100μ πρόσθιο και 3η θέση 50μ πρόσθιο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 3η θέση 200μ ελεύθερο, Βαΐτση Χρυσή, 4Χ50μ ελεύθερο 1η θέση με τις: Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Βαΐτση Χρυσή, Τζώρτζη Όλγα, 4Χ50μ Μ.Ο. 1η θέση με τις: Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα.
Αγόρια 10 ετών: Τσούνης Ταξιάρχης 1η θέση 50μ ελεύθερο, Καπότσης Λευτέρης 2η θέση 100μ ελεύθερο, Διαμαντίδης Ιπποκράτης 3η θέση 200μ ελεύθερο, Αγλαΐνης Αποστόλης, Φρύδας Παντελής, Γκαλδάνας Ιωάννης, 4Χ50μ ελεύθερο 2η θέση με τους Καπότση Λευτέρη, Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Αγλαΐνη Αποστόλη, Τσούνη Ταξιάρχη, 4Χ50μ Μ.Ο. 3η θέση με τους: Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Φρύδα Παντελή, Καπότση Λευτέρη, Τσούνη Ταξιάρχη.

Κορίτσια 11 ετών: Νικάλη Ζωή 1η θέση 100μ πρόσθιο με ρεκόρ αγώνων, 1η θέση 50μ πρόσθιο και 2η θέση 200μ πρόσθιο, Σκιαθίτη Νεφέλη, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Σκαλίδη Μιράντα, Ζηργάνου Έφη, 4Χ50μ Μ.Ο. 3η θέση με τις: Σκαλίδη Μιράντα, Νικάκη Ζωή, Σκιαθίτη Νεφέλη, Κιόρογλου Αλεξάνδρα.
Αγόρια 11 ετών: Τουλούδης Ιωάννης 1η θέση 200μ πρόσθιο, 3η θέση 50μ πρόσθιο και 3η θέση 100μ πρόσθιο, Βαΐτσης Αντώνης 2η θέση 100μ πρόσθιο, Μπασέκης Άλεξ 2η θέση 50μ ελεύθερο και 3η θέση 200μ ελεύθερο, Κολυμπάσης Σπύρος 3η θέση 50μ ύπτιο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 1η θέση 100μ ελεύθερο, 2η θέση 400μ ελεύθερο και 3η θέση 50μ πεταλούδα, Αναγνώστου Αποστόλης, Ζαχαράς Νίκος, Ζεμπίλας Δημήτρης, Σκραπάλλι Άγγελος, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, 4Χ50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Τουλούδη Ιωάννη, Κολυμπάση Σπύρο, Μπασέκη Άλεξ, 4Χ50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους: Κολυμπάση Σπύρο, Τουλούδη Ιωάννη, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Μπασέκη Άλεξ.

Κορίτσια 12 ετών: Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Βάσω, Νικάκη Δήμητρα, Πίσπα Νινέττα.
Αγόρια 12 ετών: Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 400μ Μ.Α. κ 1η θέση 50μ ελεύθερο κ 2η θέση 100μ ελεύθερο, Καλόγηρος Δημήτρης 2η θέση 50μ ύπτιο κ 3η θέση 100μ ύπτιο, Παπαϊωάννου Γεώργιος 2η θέση 50μ πρόσθιο, Τακτικός Άγγελος 3η θέση 200μ πρόσθιο, Τσούνης Γεώργιος 3η θέση 200μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτρης, Βυσανλής Παύλος, 4Χ50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Παπαϊωάννου Γεώργιο, Τσούνη Γεώργιο, Καλόγηρο Δημήτριο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο 4Χ50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους Καλόγηρο Δημήτριο, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Παπαϊωάννου Γεώργιο.
Ο πρόεδρος του ΝΟΒΑ κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν όλους τους κολυμβητές για τις επιδόσεις τους, τους προπονητές τους και την εφορεία του τμήματος και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες.

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το