Με το δεξί η Αργώ στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας γυναικών

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η γυναικεία ομάδα της Αργούς επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 σετ του τοπικού Φιλαθλητικού , σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄εθνικής κατηγορίας γυναικών. Οι αθλήτριες της Βολιώτικης ομάδας ξεκίνησαν δυναμικά το πρώτο σετ αλλά κάποια λάθη στην άμυνα και το σέρβις βοήθησαν την αντίπαλη ομάδα να το κατακτήσει.Στο δεύτερο σετ η ομάδα μπήκε μουδιασμένα και βρέθηκε πίσω στο σκορ,αλλά σύντομα βρήκε τον καλό της εαυτό και με δυναμικό ρυθμό έφτασε μέχρι το τέλος στα 1-3 σετ.
Τα σετ 25-20 , 23-25 , 20-25 , 15-25..

Διαιτητές:Αντωνούλης Χ, Χλωρός Χ,Καραβάνα Ε.
Σύνθεση ΑΣ ΑΡΓΩ :(Σταθόπουλος -Ζαφειρίου) Σταυρακοπούλου Α,Καλαποδά Μ,Ράτζου Π,Γιαλόγλου Ν,Γιαννετάκη Η,Φιλιππίδη Α,Τάσου Α,Ρούντου Κ,Παπαθανασίου Σ,Αμυγδαλοπούλου Α,Χαρχαρή Α,Κασιούρα Β.

Πάλεψε στη Λάρισα αλλά υπέκυψε η αντρική ομάδα στον Ημιτελικό Κυπέλλου με την ΑΕΛ
Σε μια πολύ δυνατή αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο του Αλκαζάρ στη Λάρισα, μεταξύ της ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ και του ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ για το κύπελλο ΕΣΠΕΚΕΛ, η Βολιώτικη ομάδα γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με πολύ δυνατές φάσεις και πολλές ανατροπές στο σκορ. Η Βολιώτικη ομάδα ξεκίνησε άσχημα το παιχνίδι, με την ΑΕΛ να παίρνει διαφορά από την αρχή στο σκορ και να κάνει το 1-0. Στο δεύτερο σετ υπήρξε αντίδραση της Αργούς και ενώ οι δύο ομάδες μέχρι το 20 ήταν κοντά στο σκορ, διαδοχικά λάθη έδωσαν προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-0 σετ. Στο 3ο και 4ο σετ η ΑΡΓΩ παίζοντας πολύ καλό βόλεϋ , κατόρθωσε να κάνει την ανατροπή και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα (2-2). Στο ξεκίνημα όμως του 5ου σετ, έγιναν από πλευράς Βολιωτών συνεχόμενα λάθη , που έδωσαν τελικά την νίκη στην ομάδα της Λάρισας με 3-2 σετ.

Τα σετ:25-14, 25-21,19-25, 22-25,15-8
ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ:Καλαθάς, Παπαστεργίου, Γρούσπας, Καββαδίας, Βασιλάκος, Παπαχρήστος, Τσιώλης, Αλεξόπουλος, Νικητάκης, Αρχοντής, Μωησιάδης, Δορδοκίδης, Τριανταφύλλου, Βουτυρίτσας.
ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ : (Γεωργουλάς) Αναστασιάδης, Ζηλιαναΐος, Αβραμίδης, Ιωνάς, Παπαδημητρίου, Δρακάκης, Τσοπάνος, Λέντιο, Σκευοφύλαξ, Ανδριώτης, Φουρκιώτης, Σωτήριου, Σπανουδάκης.