Κύπελλο ΕΠΣΘ: Στα πέναλτι οι Μυρμιδόνες πήραν το εισιτήριο για τους “16”

«Θρίλερ» παίχθηκε στο γήπεδο της Γατζέας, με τον Άνθιμο Γαζή να παίρνει δύο φορές το προβάδισμα και τους Μυρμιδόνες να απαντούν. Το 2-2 ήταν το αποτέλεσμα στα 90 και μετά στα 120 λεπτά, οπότε οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι, όπου αυτή του Πλατάνου επικράτησε με 4-5.

Ο Άνθιμος Γαζής άνοιξε το σκορ στο 12’ με τον Κουλάκογλου, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Χριστοδουλόπουλος έκανε το 1-1. Στο 55’ ο Δημόπουλος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά στο 62’ ο Χριστοδουλόπουλος σκόραρε με κεφαλιά, κάνοντας το 2-2.

Στην παράταση η ομάδα των Μηλεών είχε δοκάρι με τον Μπέη (108’), με το σκορ να μην αλλάζει. Έτσι, το ματς πήγε στα πέναλτι όπου οι παίκτες του Άρη Γιαννούτσου αποδείχθηκαν αλάνθαστοι.

Η σειρά των πέναλτι: Κατσαρός 1-0, Τσεκρέζης 1-1, Βούλγαρης 2-1, Χριστοδουλόπουλος 2-2, Μπιλιτσάκης δοκάρι, Μηλιώνης 2-3, Δημόπουλος 3-3, Μπίνας 3-4, Νικολός 4-4, Μάτζαρης 4-5.

ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Μπιλιτσάκης, Χασιώτης, Νικολός, Κυριάκης, Βούλγαρης, Κουλάκογλου (18’ λ.τρ. Γκέκας), Δημόπουλος, Μουστάκας (90’ Ντάκης), Κατσαρός, Πασχαλόπουλος (65’ Μπέης).

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Γκόγκος, Μπίνας, Νάντζιος, Καραπτσιάς, Γ. Κοντοβάς, Μηλιώνης, Χριστοδουλόπουλος, Χρ. Κοντοβάς (60’ Σπυρέλης), Μάτζαρης, Καλαμάς (80’ Γ. Μπούρχας), Τσεκρέζης.