Κύπελλο ΕΠΣΘ: Πρόκριση για την Αγία Άννα εις βάρος του Ρήγα

Ρεβάνς για την ήττα της στο πρωτάθλημα από τον Ρήγα Φεραίο πήρε η Αγία Άννα, επικρατώντας στο στάδιο του Βελεστίνου με 3-0. Οι «ερυθρόλευκοι» επιβεβαίωσαν ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση, ύστερα από τις δύο νίκες στο πρωτάθλημα επί του Αίαντα (3-1 στη Σούρπη) και του Γ.Σ. Αλμυρού (με το εμφατικό 5-0 στο «Π. Μαγουλάς»). Όσο για τους γηπεδούχους, «πλήρωσαν» τα λάθη που έκαναν απέναντι σε μία έμπειρη ομάδα που φυσικά τα εκμεταλλεύτηκε.

Το σκορ άνοιξε στο 19ο λεπτό ο Ιάσων Παπαδημητρίου με πλασέ. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Χότζα είχε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα, καθώς βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, αλλά σούταρε πάνω στον Φαγιέ. Η Αγία Άννα έβαλε ισχυρές βάσεις για τη νίκη-πρόκριση στο 45ο λεπτό όταν ο Κορέτα έγραψε το 0-2 με μακρινό σουτ. Όσο για το 0-3 διαμορφώθηκε στο 72’, όταν ο Παπαδημητρίου βρέθηκε μόνος απέναντι στον Σπηλιόπουλο και πλάσαρε εύστοχα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι νικητές είχαν μία ακόμη καλή ευκαιρία με πρωταγωνιστή τον Ζαρίφη.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Σπηλιόπουλος, Αποστολίδης, Γκάγκας, Κολημήτρας, Βλιώρας, Χότζα (65’ Βαϊόπουλος), Γοδενόπουλος, Πατσής (65’ Χόντος), Γάρος (75’ Χασάπης), Σιόβας, Τσιακίρης (75’ Τσιτσικλής).

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Φαγιέ, Χατζητρακόσιας, Παπαδήμος (59’ Στεργιόπουλος), Χολέβας, Ρόκας, Αργύρης, Τσελεπής (59’ Βέργος), Πετράκος (74’ Ζαρίφης), Παπαδημητρίου (74’ Πολύζος), Κορέτα, Σέττος.