Καλύτερη η Δόξα Λευκάδας υποχρέωσε σε βαριά ήττα με 91-54 τον Ολυμπιακό Β.

Υποτάχθηκε σε ανώτερο αντίπαλο ο μαχητικός Ολυμπιακός Βόλου, γνωρίζοντας την ήττα με 91-54 από τη Δόξα Λευκάδας εκτός έδρας. Οι «ερυθρόλευκοι» του Νίκου Μπουντούρη κατάφεραν να είναι κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (41-35), ωστόσο, στο β’ μέρος η Δόξα πέτυχε 27 πόντους στην τρίτη περίοδο, έναντι 11 του Ολυμπιακού και το παιχνίδι ήδη είχε κριθεί, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια διαφορά 22 πόντων. Στην τέταρτη περίοδο ο Ολυμπιακός συνέχισε να είναι άστοχος στην επίθεση (πέτυχε οκτώ πόντους), η Δόξα από την πλευρά της σημείωσε 23, για να φτάσουμε στο τελικό 91-54.
Διαιτητές: Καρπάνος-Καμήτσος-Ασημακάκη
Δεκάλεπτα: 25-16, 41-35, 68-46, 91-54
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Τσιαβές 10 (1), Σταματέλος 5 (1), Αργυρός 5 (1), Βακουφτσής 7 (1), Ντόβας, Βαγενάς 4, Μάνα 4, Χείλαρης 14 (2), Μάλφας 2, Μανάκας 26, Κουρτίδης 14, Αδαμόπουλος.
Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Γιάκας, Στεφόπουλος 3 (1), Παρασχάκης, Νταρατάνας 2, Γουάμπα 5, Νίκολης 17 (3), Σταθούρος, Μπουντούρης Κ. 1, Δημητρόπουλος, Γιαννίκος 3 (1), Μπουντούρης Σ. 3 (1), Ντίαθ-Λούις 20.