Καλό ποδαρικό έκαναν οι Παίδες της Αργούς – Νίκησαν στο βόλεϊ την ΕΑΛ με 3-1 σετ

Με το δεξί ξεκίνησε η αγωνιστική δραστηριότητα του νέου έτους για την Αργώ. Το ποδαρικό στο 2020 έκανε η ομάδα παίδων του συλλόγου που για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ επιβλήθηκε με 3-1 σετ της ΕΑΛ. Έτσι, πανηγύρισε την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και φυσικά προπορεύεται στον βαθμολογικό πίνακα.

Το ματς άρχισε δυναμικά υπέρ των αθλητών της Αργούς που πήραν το πρώτο σετ. Όμως μια καμπή το δεύτερο σετ έδωσε την ευκαιρία στην φιλοξενούμενη ΕΑΛ να ισοφαρίσει, κάνοντας το 1-1. Στο τρίτο και τέταρτο σετ η ομάδα της Αργούς ανέβασε ρυθμούς και υπήρξαν στιγμές που προσέφερε καταπληκτικό θέαμα στους θεατές. Έτσι, τα κατέκτησε και τα δύο και έφτασε στο υπέρ της 3-1.
ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης, Βούλγαρης): Σκιαθίτης (αρχηγός), Παξιμαδάκης, Ιωνάς, Ν. Αναστασίου, Ξενοκώστας, Β. Αναστασίου, Γουτζούλιας, Νιφόρος, Κωτούλας.

Πρωτιά για την ομάδα κορασίδων σε τουρνουά
Σε τουρνουά στα Τρίκαλα έλαβε μέρος η ομάδα κορασίδων της Αργούς, κατακτώντας την 1η θέση. Σε ανακοίνωση του συλλόγου αναφέρονται τα κάτωθι: «Την πρώτη θέση κατέλαβε η ομάδα των κορασίδων της Αργούς στο υψηλού επιπέδου τουρνουά που διοργάνωσε ο σύλλογος Φιλαθλητικός Τρικάλων με συνδιοργανωτή τον σύλλογο «Γ. Πασιαλής» Μουζακίου. Οι κορασίδες μας πέρασαν ένα φανταστικό διήμερο γεμάτο ποιοτικό βόλεϊ και απόλαυσαν την ζεστή και υπέροχη φιλοξενία που τους παρείχαν οι διοργανωτές.
Το εξαιρετικό αθλητικό επίπεδο των ομάδων που συμμετείχαν οι οποίες ήταν οι Φιλαθλητικός Τρικάλων, ΒΑΟ Θεσσαλονίκης, Γ. Πασιαλής Μουζακίου, ΑΜΣ Φιλωτίου Νάξου, Πήγασος Πολίχνης, Αργώ Βόλου και το πάθος των αθλητριών ανέβασαν σε κάθε αγώνα την αδρεναλίνη και χάρισαν στους θεατές στιγμές έντασης και απίστευτου θεάματος.
Η ομάδα μας έφτασε στον μεγάλο τελικό με αντίπαλο τον Πήγασο Πολίχνης όπου εκεί και ενώ στο πρώτο σετ έμεινε πίσω χάνοντας 17-4 κατάφερε να γυρίσει το σετ να το ισοφαρίσει και στο τέλος να το κερδίσει χαρίζοντας μας μεγάλη συγκίνηση αφού στην συνέχεια κέρδισε το ματς και στέφθηκε πρωταθλήτρια του τουρνουά.
Ευχαριστούμε θερμά τον προπονητή και τον σύλλογο Φιλαθλητικό Τρικάλων, όλους τους διοργανωτές και όλους τους συμμετέχοντες.
Πολλά συγχαρητήρια στις αθλήτριες μας και στον προπονητή Βαγγέλη Σταθόπουλο για την πρώτη θέση και επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συνοδούς γονείς της αποστολής».