Καλή η παρουσία της Νίκης στο τουρνουά πόλο Splash

Στη χθεσινή δεύτερη ημέρα του 5ου τουρνουά ακαδημιών πόλο Splash, το οποίο φιλοξενείται στην Πάτρα, η ομάδα μίνι-παίδων της Νίκης είχε απολογισμό μία νίκη και μία ήττα.

Το πρωί οι πιτσιρικάδες του Δημήτρη Κόφφα κέρδισαν με άνεση την Ν.Ε. Πατρών με 13-6. Οι «κυανόλευκοι» του Βόλου είχαν εξ αρχής το προβάδισμα και συνεχώς διεύρυναν τη διαφορά. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 6-2 και στο τέλος της γ’ περιόδου 10-3. Οι Πατρινοί πέτυχαν τρία συνεχόμενα γκολ, μειώνοντας σε 10-6, αλλά μέχρι το τέλος της αναμέτρησης η διαφορά των επτά τερμάτων αποκαταστάθηκε, αφού και η Νίκη έκανε σερί 3-0.

Οι περίοδοι στο ματς αυτό ήταν: 2-1, 4-1, 4-1, 3-3. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μεριστούδης που έστειλε έξι φορές τη μπάλα στα δίχτυα, τέσσερα γκολ πέτυχε ο Γλούμης και από ένα οι Σιγανός, Μαρσουβανίδης, Κανάκης.

Αντίθετα, το απογευματινό παιχνίδι δεν είχε ευτυχή κατάληξη για τη Νίκη, αφού ηττήθηκε με 8-2 από τη Ν.Ε. Λάρισας. Για τους «κυανόλευκους» σκόραραν οι Βασιλούδης και Γλούμης.

Να θυμίσουμε ότι στην προχθεσινή πρεμιέρα η Νίκη είχε επικρατήσει της Καστέλας με 11-3, ενώ σήμερα θα δώσει δύο ακόμη παιχνίδια. Στις 11 το πρωί θα κοντραριστεί με τη Χίο και στις 9 το βράδυ με τον Ν.Ο. Πατρών. Το Σάββατο θα δώσει αγώνα κατάταξης.

Η σύνθεση της Νίκης είναι η εξής: Βαλτσιώτης, Παπουτσής, Μεριστούδης, Καλαντζής, Γλούμης, Σιγανός, Μαρσουβανίδης, Κανάκης, Βασιλούδης.