Ηττήθηκε με 2-0 από την Αταλάντη ο Γ.Σ. Αλμυρού

Την ήττα με 2-0 από την Αταλάντη εκτός έδρας γνώρισε ο Γ.Σ. Αλμυρού σε εξ αναβολής παιχνίδι για την Γ’ Εθνική κατηγορία
Η ομάδα του Θάνου Θεοδώρου φάνηκε να ελέγχει το παιχνίδι, αλλά η Αταλάντη σκόραρε στο 18ο λεπτό, όταν ο Τσακανίκας έβγαλε τη σέντρα και ο Κ. Μαλισσόβας με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έγραψε το 1-0.
Η Αταλάντη είχε μεγάλη ευκαιρία να διευρύνει το προβάδισμά της στο 43’ όταν το σουτ του Κ. Μαλισσόβα χτύπησε στο οριζόντιο. Ωστόσο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου έγινε το 2-0. Αρχικά ο Χαλάτσης απέκρουσε το πλασέ του Μαλέρδου, αλλά ο τελευταίος έγινε ξανά κάτοχος της μπάλας και με σουτ πέτυχε το 2-0.
Οι Αλμυριώτες προσπάθησαν για ένα γκολ στην επανάληψη, είχαν ορισμένες καλές ευκαιρίες με τους Κοντοβά 57’, Μυργιώτη 77’, δίχως όμως να φτάσει στο γκολ.
Διαιτητής: Χουλιαράς (Εύβοιας).
Βοηθοί: Ιωάννου, Δάλλας (Εύβοιας).
ΑΤΑΛΑΝΤΗ: Ανδρούτσος, Τσακανίκας, Αλ. Μαλισσόβας, Πάππος, Μακρόπουλος, Λυτάκης, Μαλέρδος (62’ Τζιβελέκης), Κ. Μαλισσόβας (75’ Γκριτζάπης), Σούλκα, Δουβάρας (84’ Καρακούσης), Χαϊκάλης.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Χαλάτσης, Παπαεμμανουηλίδης, Λάμπος (46’ Πρ. Κουτσούκης), Κόκκας, Πλαβός, Θεοδωρόπουλος (46’ Αγγελής), Μυργιώτης (82’ Μακανίκας), Καραλούλης (60’ Νταρακλίτσης), Αραπίτσας, Κατσαβριάς, Κοντοβάς (60’ Κασιούρας).